Komunikacja miejska w weekend

Zdjęcie do Komunikacja miejska w weekend

W sobotę (20 maja) w godzinach 6.00 – 14.00 z powodu prac torowych i sieciowych w ciągu al. 11 Listopada nastąpią zmiany w kursowaniu linii tramwajowych. Linie nr 1 i 2 w tych godzinach będą zawieszone, natomiast linia nr 3 kursować będzie z częstotliwością co 10 minut. Na trasie Wieprzyce PKP – Katedra - Wieprzyce PKP zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T 1.

Także w sobotę w godzinach 11.00 – 11.20 w związku z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka obędzie się przemarsz kolumny uczestników obchodów ze Starego Rynku ulicami: gen. Władysława Sikorskiego – Bolesława Chrobrego – Mieszka I do placu Grunwaldzkiego. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą spowodować zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładów jazdy, a także wstrzymanie ruchu tramwajów.

W niedzielę (21 maja) z powodu koncertu na Starym Rynku (godziny 19.00-23.00) nastąpią zmiany w kursowaniu linii tramwajowych. Linie nr 1 i 3 w tych godzinach będą zawieszone, natomiast linia nr 2 kursować będzie z częstotliwością co 15 minut. Na trasie Walczaka Stilon – gen. Sikorskiego Dworcowa – Walczaka Stilon zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T 1.

Trasa T 1 w sobotę w kierunku katedry (obowiązujące przystanki): Warzywna (Wieprzyce PKP- pętla autobusowa), Kostrzyńska (Zajezdnia Kostrzyńska, Tartaczna, Pl. Słoneczny), 11 Listopada (Os. Słoneczne, Olimpijska, Żelazna), Estkowskiego (Jancarza – tymczasowy przy AEK), gen. Sikorskiego (Dworcowa – na torowisku), Chrobrego (końcowy autobusowy Katedra przy Arsenale).

Trasa T 1 w sobotę w kierunku Wieprzyc (obowiązujące przystanki): Chrobrego (początkowy Katedra), Wybickiego, Łokietka, Estkowskiego (AWF), gen. Sikorskiego (Jancarza - tymczasowy przy posesji nr 86), al. 11 Listopada (Żelazna, Olimpijska, Os. Słoneczne, Pl. Słoneczny), Kostrzyńska (Tartaczna, Zajezdnia Kostrzyńska, Warzywna (pętla autobusowa Wieprzyce PKP).

Trasa T 1 w niedzielę w kierunku Walczaka Stilon (obowiązujące przystanki): Sikorskiego (Dworcowa - torowisko), Chrobrego (Katedra), Jagiełły (Jagiełły), Warszawska (CEZiB), Podmiejska (Rondo Santockie), Pomorska (Rondo Solidarności, Pomorska, Park Kopernika), Walczaka (Stilon – końcowy).

Trasa T 1 w niedzielę w kierunku Dworcowa (obowiązujące przystanki): Walczaka (Stilon), Pomorska (Park Kopernika, Pomorska, Rondo Solidarności), Warszawska (Rondo Santockie, CEZiB, Pl. Staromiejski), Jagiełły (Jagiełły), Chrobrego, gen. Sikorskiego (Katedra – tramwajowy, Dworcowa – końcowy). Najdogodniejszym miejscem do przesiadki z linii tramwajowej na linię zastępczą i odwrotnie są przystanki Dworcowa.

Fot. Jan Wojtanowski