Kolędy na Starym Rynku
W piątek wieczorem (15 grudnia) na Starym Rynku wybrzmiały kolędy, zaśpiewane przez chór licealistów. Swoją premierę miała „Gorzowska kolęda”, a prezydent Jacek Wójcicki złożył gorzowianom bożonarodzeniowe życzenia.
Kolędowy wieczór zaczął się od występu chóru Active z II Liceum Ogólnokształcącego, który zaśpiewał wiele znanych i lubianych kolęd oraz innych świątecznych przebojów.
Po nich, na telebimie po raz pierwszy została zaprezentowana „Gorzowska kolęda”, która w tym roku nosi tytuł „I znów Pan rodzi się”. „Gorzowska kolęda” powstała już po raz 14, udział w niej wzięli – tradycyjnie – gorzowscy samorządowcy, społecznicy, radni, pracownicy Urzędu Miasta, miejskich instytucji – osoby zaangażowane w sprawy miasta i regionu.
Po dwukrotnym obejrzeniu oraz krótkiej próbie obecni na Starym Rynku zostali poproszeni o wspólne zaśpiewanie. Każdy, kto zdecydował się dołączyć do „gorzowskiego chóru”, został obdarowany słodkim upominkiem od piekarni „Bagietka”.
„Gorzowska kolęda” to przedsięwzięcie autorstwa Sylwii Dery, Romana Błaszczaka i dziennikarzy redakcji Radia Plus Gorzów, zapoczątkowane w 2009 roku. Za tegoroczną odpowiadają: muzyka - Mariusz Smoliński (muzyk aranżer, pianista, stypendysta Prezydenta Miasta), tekst Sylwia Dera. Klip jak co roku zrealizował Łukasz Bernas. Nagrania miały miejsce w Nativa Sound Studio Pawła Gorzkiewicza. Wsparcia wokalnego udzielił w tym roku po raz pierwszy chór Actice z II LO i gościnnie wokaliści z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie.
Premiera kolędy i życzenia prezydenta miasta to część tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. W jej ramach, do końca roku zaplanowana jest jeszcze „Wigilia Narodów" (16 grudnia), koncert w Filharmonii Gorzowskiej "Oratorium na Boże Narodzenie" (17 grudnia), przedstawienia w Teatrze im. Juliusza Osterwy (Mikołajkowe Spotkania Baśniowe) oraz zabawa w ramach "Okna świętego Mikołaja". W niedzielę (17 grudnia) na tory ponownie wyjedzie tramwaj MZK z kolędnikami.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński