Jubileusz Warty Gorzów
Klub Warta Gorzów świętował w piątek (13 czerwca) 80-lecie swojego istnienia. Na boisku przy Żwirowej zagrali byli i obecni piłkarze klubu, odsłonięto pomnik upamiętniający osoby związane z klubem, a zwieńczeniem obchodów był jubileuszowy bal.
Z uznaniem spoglądam na konsekwencję, z jaką klub nieprzerwanie pracuje na rzecz rozwoju młodzieży, integracji społecznej i podnoszenia poziomu sportowego. Jestem przekonany, że sukcesy Warty – zarówno te sportowe, jak i wychowawcze – są wynikiem pasji, oddania i ciężkiej pracy wielu osób: działaczy, trenerów, wolontariuszy, a przede wszystkim zawodników i kibiców – powiedział podczas oficjalnej części obchodów jubileuszu prezydent Jacek Wójcicki.
Z okazji tej wyjątkowej rocznicy życzę klubowi dalszego dynamicznego rozwoju, wielu powodów do radości na boisku i poza nim, kolejnych sukcesów w szkoleniu młodzieży oraz niegasnącej dumy z reprezentowania barw KS Warty Gorzów Wielkopolski. Niech kolejne lata przyniosą Wam jeszcze więcej sportowej satysfakcji, a klubowa historia niech wciąż inspiruje nowe pokolenia mieszkańców miasta – dodał.Już w południe na boisku Warty przy Żwirowej otwarto Strefę Święta dla Dzieci i Młodzieży, a w niej na najmłodszych czekały gry i zabawy, animacje, food trucki, grill, słodkości oraz mini turnieje piłkarskie. Piłkarze rozdawali autografy.
O 15.00 został rozegrany jubileuszowy mecz piłkarski: AstroEnergy Warta Gorzów zmierzyła się z drużyną Legend Klubu. Spotkanie sędziowali bracia Karol i Marek Arys, znani arbitrzy Ekstraklasy.
Podczas oficjalnej części uroczystości odsłonięto kamienny pomnik z nazwiskami osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do powstania Warty i rozwoju klubu.
Symbolem połączenie historii z teraźniejszością i przyszłością było przekazanie sztandaru klubu – z rąk prezesa honorowego Leszka Janowiaka na ręce obecnego prezesa Zbigniewa Pakuły.
Atrakcją wieczoru był koncert zespołu TOP ONE, a zwieńczeniem obchodów Bal Jubileuszowy.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński