Hołd powstańcom wielkopolskim
27 grudnia obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Święto to jest upamiętnieniem zwycięskiego zrywu Polaków przeciwko Niemcom z lat 1918–1919.
Przedstawiciele władz miasta i województwa a także służb mundurowych oraz członkowie gorzowskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego złożyli w piątek kwiaty i zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej, a także na mogiłach powstańców na cmentarzu Świętokrzyskim.
W uroczystości wziął udział prezydent miasta Jacek Wójcicki, przewodniczący Rady Miasta Robert Surowiec oraz sekretarz miasta Bartosz Kmita.
„Powstańcy Wielkopolscy Pionierzy Gorzowa” to nazwa wystawy, której wernisaż zaplanowano w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta, w piątek 27 grudnia o godz. 16.00.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Karolina Machnicka