Nieruchomości dobrze się sprzedają

Zdjęcie do Nieruchomości dobrze się sprzedają

Sukcesem zakończyły się dwa przetargi na sprzedaż nieruchomości, organizowane przez Urząd Miasta, które zorganizowane zostały w ubiegłym tygodniu. Rok 2021 jest pod tym względem rekordowy. 

Pierwszy przetarg dotyczył działek usługowo-handlowo-produkcyjnych, usytuowanych w kilku punktach miasta, m.in. przy ulicach Niemcewicza, Pankiewicza, Myśliborskiej i Spiżowej. Działki przed przetargiem wyceniano szacunkowo na łączną wartość ok.2,5 mln zł.  Przetarg przyniósł znakomity efekt, a działki sprzedano za łączną kwotę 6,3 mln zł. 

Drugi przetarg dotyczył sprzedaży działek przy ul. Miłej. Przed sprzedażą zostały one uzbrojone w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W tym przetargu sprzedano dwie działki za łączną cenę ok. 2,2 mln złotych. Łącznie przy ulicy Miłej do sprzedaży przygotowano 15 działek o powierzchni ok.21,5 ha. Do tej pory sprzedano siedem.  Trwa procedura przygotowania do sprzedaży kolejnych działek, która powinna zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. 

Rok 2021 w sprzedaży nieruchomości jest dla Gorzowa rekordowy. Miasto uzyskało ze sprzedaży około 19 mln zł. Jest to aż o 5 mln złotych więcej niż w roku ubiegłym. 

 

Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy

 

Fot. Jan Wojtanowski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.