Gorzów w badaniach IBRIS

Zdjęcie do Gorzów w badaniach IBRIS

Co mieszkańcy miast sądzą o warunkach życia? Co sobie cenią? Jak oceniają swojego prezydenta? Te opinie, na zlecenie dziennika Rzeczpospolita, zbiera Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS z Warszawy. W najnowszych badaniach, które publikuje dziennik, możemy poznać zdanie gorzowian.

To już czwarty cykl badań, które publikuje Rzeczpospolita. W poprzednich zbierano m.in. opinie mieszkańców Warszawy, Opola czy Zielonej Góry. Badania polegają na zestawieniu opinii mieszkańców trzech miast. Gorzów znalazł się w zestawieniu z Białymstokiem i Katowicami.

Z badań wynika, że - wbrew stereotypom - poziom zadowolenia z życia mieszkańców Gorzowa jest dość wysoki. Liderzy rankingu to Rzeszów, Zielona Góra i Białystok, tam przekracza on 90 procent. Ale wynik Gorzowa wynosi aż 86 procent i jest lepszy, choćby od porównywanych Katowicach.

Za to znacznie lepiej gorzowianie oceniają działania prezydenta. Tutaj suma dobrych ocen sięga 75 procent. Badania pokazują też, że w Gorzowie mieszkańcy cenią sobie poziom świadczonych usług komunalnych, a gorzej usługi zdrowotne. Tendencja ta jest podobna w innych miastach.

Więcej szczegółów o badaniach tutaj.

Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy

Fot. Archiwum UM

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.