Gorzów w badaniach IBRIS
Co mieszkańcy miast sądzą o warunkach życia? Co sobie cenią? Jak oceniają swojego prezydenta? Te opinie, na zlecenie dziennika Rzeczpospolita, zbiera Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS z Warszawy. W najnowszych badaniach, które publikuje dziennik, możemy poznać zdanie gorzowian.
To już czwarty cykl badań, które publikuje Rzeczpospolita. W poprzednich zbierano m.in. opinie mieszkańców Warszawy, Opola czy Zielonej Góry. Badania polegają na zestawieniu opinii mieszkańców trzech miast. Gorzów znalazł się w zestawieniu z Białymstokiem i Katowicami.
Z badań wynika, że - wbrew stereotypom - poziom zadowolenia z życia mieszkańców Gorzowa jest dość wysoki. Liderzy rankingu to Rzeszów, Zielona Góra i Białystok, tam przekracza on 90 procent. Ale wynik Gorzowa wynosi aż 86 procent i jest lepszy, choćby od porównywanych Katowicach.
Za to znacznie lepiej gorzowianie oceniają działania prezydenta. Tutaj suma dobrych ocen sięga 75 procent. Badania pokazują też, że w Gorzowie mieszkańcy cenią sobie poziom świadczonych usług komunalnych, a gorzej usługi zdrowotne. Tendencja ta jest podobna w innych miastach.
Więcej szczegółów o badaniach tutaj.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
Fot. Archiwum UM