Gorzów stawia na innowacje

Zdjęcie do Gorzów stawia na innowacje

W czwartek (25 lipca) w siedzibie Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego odbyło się spotkanie władz Gorzowa z marszałkiem województwa lubuskiego Marcinem Jabłońskim dotyczące możliwości realizacji Centrum Badawczo-Technologicznego, a także innych miejskich projektów, w ramach programu Fundusze Europejskie Województwa Lubuskiego 2021 – 2027.

Spotkanie dotyczyło możliwości pozyskania środków europejskich na inwestycje realizowane w mieście. Przygotowujemy m.in. projekty dotyczące rozbudowy Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, ale także wiele innych z programu regionalnego, jak np. projekty w niskoemisyjny transport, rewitalizację czy w oparciu o środki z KPO. Mamy nadzieję na dobrą współpracę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego – poinformował prezydent Jacek Wójcicki.

Podczas spotkania poruszono także m.in. kwestię dofinansowania działalności Areny Gorzów.

Gorzowski Ośrodek Technologiczny ma zamiar utworzyć Gorzowskie Centrum Innowacji. Ma być to odpowiedź na potrzeby regionu w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii. Nowy obiekt stanowiłoby ofertę dla dzieci, młodzieży, studentów i przedsiębiorców. W ramach inwestycji powstałoby m.in. Centrum Badawczo – Technologiczne.

Gorzowski Ośrodek Technologiczny to niezwykle ciekawe i wartościowe miejsce. Chcemy pomóc ośrodkowi rozwinąć skrzydła. Zarząd ma bardzo interesującą koncepcję dotyczącą edukacji dzieci i młodzieży oraz wspierania wszystkiego tego, co wiąże z nowoczesnymi technologiami i wspieraniem biznesu. Nawiązaliśmy współpracę, która będzie skutkowała konkretnymi rozwiązaniami. Mam nadzieje, że co najmniej część z tych projektów zostanie zrealizowana – podkreślił marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Mamy bardzo szerokie plany i chcielibyśmy je wdrożyć jak najszybciej. Widzimy, jak rozwija się inkubator przedsiębiorczości, w którym już teraz działa 41 podmiotów. Przedsiębiorcy coraz częściej pytają o możliwość wykonywania badań, czy zlecenie usług w Gorzowie poinformował Jacek Gumowski, prezes GOT.

W ramach rozbudowy GOT mają powstać trzy nowe bloki: Klub Młodego Wynalazcy (m.in. prototypowanie i druk 3D, automatyka i robotyka, ekologia, zdrowie i ratownictwo medyczne, bus innowacji), Blok Let’s create (strefa start’up, strefa filmowa, strefa gier, strefa warsztatów nowych technogii, strefa tworzenia mediów) oraz blok Centrum technologiczne (m.in. strefy: Data Center i bezpieczeństwa danych, robotyczna, alternatywnych źródeł energii, zastosowania sztucznej inteligencji), co wiąże się z nowymi inwestycjami ( w tym budową nowych obiektów za kilkadziesiąt milionów złotych).

LCI / Wydział Promocji i Informacji

Fot. LCI

Galeria zdjęć

IMG_8605 IMG_8620 IMG_8584 IMG_8600 IMG_8613 IMG_8617 IMG_8637 IMG_8625 IMG_8668 IMG_8686 IMG_8697 IMG_8709
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.