Dzień Dziecka! Niech trwa!
Z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych gorzowian przygotowaliśmy pięć dni atrakcji. Do udziału w zabawie zaprasza Miasto wspólnie z parkiem trampolin Fun Jump, GRH oraz Miejskim Centrum Kultury, Teatrem im. Juliusza Osterwy, Muzeum Lubuskim i klubem sportowym Stal Gorzów.
Wyjątkową ofertę wspólnie z Miastem Gorzów, Gorzowskim Rynkiem Hurtowym przy wsparciu uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych, przygotował Fun Jump.
Aż do niedzieli z okazji Dnia Dziecka i przypadających w tym roku piątych urodzin parku trampolin, na najmłodszych czeka szereg atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, pokazy akrobatyki i nauka salsacion, malowanie buziek, fotobudka, a także zabawa z Gorzusiem i spotkanie z Kun Fu Pandą. Co godzinę organizowane dla gości Fun Jump będą konkursy z ciekawymi nagrodami - zapowiedział podczas spotkania z dziennikarzami Radosław Halicki, menadżer parku.
Fun Jump to jedyny w Gorzowie park trampolin, jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Powstał w hali magazynowej, zarządzanej przez spółkę GRH. Park zajmuje powierzchnię 3 tys. mkw. i poza trampolinami, jest tam również lasertag, papugarnia oraz ścianki wspinaczkowe.
To nie koniec atrakcji z okazji Dnia Dziecka w Gorzowie.
Na piątek (3 czerwca) Miejskie Centrum Kultury zaprasza na widowisko teatralne na placu Grunwaldzkim. „Kosmiczna podróż Guliwera” to spektakl na motywach powieści Jonathana Swifta dla dzieci i dorosłych. To najnowsza produkcja Teatru Klinika Lalek ze Świeradowa – Zdroju. Plenerowy spektakl potrwa około 50 minut, początek o 20.30, wstęp jest wolny.
Tego samego dnia „Stal Gorzów” organizuje dla najmłodszych festyn „Bezpieczne Wakacje ze Stalą Gorzów". Swój udział w festynie potwierdzili policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i żołnierze. Zaplanowano pokazy ratownictwa medycznego i gaśniczego, będzie można wejść do samochodów jednostek służb ratowniczych. Dodatkowo będzie okazja do spotkania ze „Stalusiem” i „Staleczką”. Piknik zaplanowany jest na parkingu głównym przy stadionie, tuż przed meczem PGE Ekstraligi z Ostrowem o godz. 18.00.
Natomiast w sobotę (4 czerwca) gorzowski teatr zaprasza na premierę nowego przedstawienia „Piękna i bestia”, na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, w reżyserii Andrzeja Ozgi. Bilet można już kupić tutaj.
4 czerwca w ogrodzie muzealnym przy ul. Warszawskiej odbędzie się polsko-ukraiński piknik integracyjny dla dzieci z niespodziankami. Organizowany jest przy udziale Muzeum Lubuskiego i Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce i Miasta Gorzów.
Teatr im. Juliusza Osterwy co roku z okazji Dnia Dziecka szykuje premierę bajki dla dzieci. W ubiegłym roku była to opowieść o Nosorożcu Gorzowskim „Nosrożek”. Premiera zaplanowana jest na godz. 17.00. Kolejna szansa, by obejrzeć przedstawienie będzie w niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 12.00.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Bartłomiej Nowosielski