Chłodnik dla kierowców MZK

Zdjęcie do Chłodnik dla kierowców MZK

Na upały najlepszy jest chłodnik, a kanapka może być zdrowa i kolorowa. We wtorek mogli się o tym przekonać, przyjeżdżający autobusem na przystanek przy Łaźni Miejskiej, kierowcy gorzowskiego MZK.

Chłodnik i zdrowe kanapki przygotowali dla nich uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych pod opieką swoich nauczycieli.

To już kolejna propozycja Gorzowskiego Rynku Hurtowego, który wraz z Urzędem Miasta i Zespołem Szkół Gastronomicznych, a tym razem i Miejskim Zakładem Komunikacji, promuje zdrowe odżywianie, z surowców pochodzących od lokalnych producentów i dostawców, w związku z ogłoszonym przez ONZ Rokiem Owoców i Warzyw.

W ramach zapowiadanych działań obiecaliśmy co najmniej jedną zdrową akcję miesięcznie. Były już kanapki dla mam na Dzień Matki, warzywno- owocowa inauguracja, a teraz przyszedł czas na wsparcie konkretnej grupy zawodowejpowiedziała prezes GRH Agata Dusińska. To z jej inicjatywy, Gorzów przyłączył się do akcji ONZ, promującej zwiększanie ilości warzyw i owoców w codziennej diecie.

 

We wtorkowe południe każdy kierowca, który na swej trasie miał przystanek „przy łaźni”, tj. między innymi kierowcy autobusów linii 107, 122, 124, 125 i 126 został poczęstowany przez uczniów „gastronomika” zupą z botwinki, kanapką z warzywami oraz owocem. Przy okazji z kunsztem przyszłych kucharzy mogli się zapoznać pasażerowi ich autobusów oraz przechodzący w pobliżu tego przystanku mieszkańcy Gorzowa.

Grupa kierowców MZK została wybrana nieprzypadkowo. Miasto od kilku miesięcy intensywnie promuje wśród mieszkańców konieczność przesiadania się z samochodów do publicznych środków transportu.

Zależy nam na tym, by gorzowskich pasażerów wozili kierowcy zdrowi, wypoczęci, a co za tym idzie po smacznym i pełnowartościowym posiłku - podkreślił Marcin Pejski, rzecznik prasowy MZK.

Przez ponad godzinę, uczniowie „gastronomika” nakarmili dziesięciu kierowców i kilkudziesięciu pasażerów.

Wtorkowa akcja to kontynuacja działań w ramach ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Warzyw i Owoców, które wspólnie przygotowują Gorzowski Rynek Hurtowy, „gastronomik” i Urząd Miasta. Wszystko w trosce o promocję zdrowego stylu życia, a także rodzaj wsparcia lokalnych producentów żywności i jej sprzedawców oraz jednej z najlepszych w Polsce szkoły gastronomicznej.

Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Galeria zdjęć

IMG_9313 IMG_9366 IMG_9345 IMG_9339 IMG_9382 IMG_9393 IMG_9413 IMG_9415 IMG_9380 IMG_9373 IMG_9421 IMG_9370
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.