Będą nowe drzewka
Blisko 100 osób zgłosiło chęć posadzenia drzewa z okazji narodzin dziecka. Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji akcji #RośnijMY razem. Nowe drzewka zostaną posadzone na polu golfowym „Zawarcie” 11 listopada.
Wśród zgłoszonych dzieci jest kilka par bliźniąt urodzonych w okresie od listopada 2022 do końca października br. Najczęściej pojawiającym się imieniem wśród dziewczynek jest Pola i Zosia, a najciekawsze imiona dzieci, których rodzice będą sadzić drewka, to Liam, Krzesimir i Solomia.
Sadzonki dla dumnych rodziców przygotuje Nadleśnictwo Kłodawa, które ponownie razem ze spółką Inneko, Polem Golfowym „Zawarcie” oraz Miastem Gorzów współorganizuje akcję #RośnijMY razem w Gorzowie.
Akcja w sposób symboliczny daje szansę młodym rodzicom, by upamiętnić narodziny swojego dziecka, a dodatkowo jest okazją do powiększenia zielonej przestrzeni w mieście. Przypomnijmy, że w tym roku spółka Inneko będzie testowała nowe rozwiązanie, dotyczące zatrzymania wody blisko systemu korzennego. Drzewa, które będą sadzone 11 listopada, trafią do specjalnej misy, która zatrzyma wodę przez okres kilkudziesięciu dni. Wówczas nawet przy bardzo suchym okresie pogodowym drzewo będzie miało źródło nawodnienia.
Akcja #RośnijMY odbędzie się na polu golfowym na Zawarciu w sobotę, 11 listopada. Start o godzinie 11.00. Narzędzia niezbędne do posadzenia roślin zapewni Nadleśnictwo Kłodawa, ale można przyjść z własnym szpadlem lub łopatą. Do każdego posadzonego drzewa rodzice otrzymają do powieszenia drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka, certyfikat na pamiątkę oraz słodki upominek od partnera tegorocznej edycji „Smacznej Diety”.
Realizując akcję „#RośnijMY razem” Gorzów pozostaje w gronie innych polskich miast, w których rodzice mają możliwość symbolicznie uczcić narodziny swoich pociech. Podobne akcje od kilku lat, we współpracy z Lasami Państwowymi, realizowane są m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu i Katowicach.
Wydział Promocji i Informacji
Foto: archiwum UM/ rok 2022