Punkty szczepień - po majówce

Zdjęcie do Punkty szczepień - po majówce

We wtorek (4 maja) zostaną uruchomione dwa Punkty Szczepień Powszechnych w Gorzowie. Oba przeszły kompleksową kontrolę i zostały odebrane przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwszych z nich, przy ul. Słowiańskiej, pacjentów przyjmie tuż po godzinie 13.00, a przy ulicy Fabrycznej od godziny 15.00.

W Gorzowie zostały utworzone dwa samorządowe punkty masowych szczepień przeciw COVID-19,  na lodowisku Słowianki i w Przystani Sportów Wodnych. Już w kwietniu ruszyły przygotowania do ich uruchomienia. W ramach przygotowań, zostały wydzielone pomieszczenia dla pacjentów i personelu, oznakowane wejścia i wyjścia oraz miejsca szczepień. Wszystko odbywało się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Wojewody Lubuskiego.   

W każdym z punktów mają pracować dwa zespoły, które będą przeprowadzały szczepienia. Dziennie jeden zespół będzie mógł zaszczepić do 250 osób, co pozwoli na zaszczepienie łącznie 1000 osób w ciągu dnia.

Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Archiwum UM

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.