Wznawiamy spacery po mieście

Zdjęcie do Wznawiamy spacery po mieście

Ponad 120 osób wzięło udział w pierwszym spacerze po Gorzowie w drugiej edycji cyklu „Chodźmy  na spacer”. Przewodnik Zbigniew Rudziński zabrał uczestników w podróż po historii centrum miasta. W tym roku zaplanowano osiem tematycznych wędrówek po Gorzowie.

Spacer rozpoczął się punktualnie o godzinie 10.00, a uczestnicy spotkali się tuż przy fontannie Pauckscha. Po kilku słowach powitania, Zbigniew Rudziński zabrał grupę w stronę katedry, następnie do jej środka. Kolejnym przystankiem był Stary Rynek, ulice Hawelańska, Wełniany Rynek, mury obronne i ulica Obotrycka.

Opowiadam uczestnikom historie nieoczywiste, które nie są znane i popularne. Chcę, by spacer był okazją do lepszego poznania historii terenów oraz obiektów, które towarzyszą nam w codziennym życiu, a nie mamy chwili, by pomyśleć o ich losach - podkreślał Zbigniew Rudziński.

Sobotni spacer był powtórzeniem pierwszego z ubiegłego roku, gdy frekwencja zaskoczyła organizatorów; zabrakło sprzętu do nagłośnienia i nie wszyscy mogli posłuchać o historii zabytków w centrum miasta. W tym roku Zbigniew Rudziński wyposażony jest sprzęt nagłaśniający i nawet bardzo liczna grupa turystów usłyszy go doskonale.

Spacer po centrum trwał blisko trzy godziny i mimo niesprzyjającej temperatury, większość uczestników do samego końca słuchała Zbigniewa Rudzińskiego.

Każdy z uczestników pierwszego spaceru otrzymał szczegółowy program tegorocznego cyklu „Chodźmy na spacer”, a zainteresowani  odebrali niebiesko-żółtą wpinkę „Gorzów wspiera Ukrainę”.

Spacery tematyczne po Gorzowie, organizowane przez Miasto Gorzów przy współpracy z PTTK „Ziemia Gorzowska”, potrwają do listopada. Zaplanowane są na pierwszą sobotę każdego miesiąca, ostatni odbędzie się 5 listopada. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla uczestników; nie trzeba wcześniej zapisywać się czy zgłaszać swojego udziału. Spacery będą zaczynały się zawsze o godzinie 10.00, a punkt zbiórki to Stary Rynek, tuż obok fontanny Pauckscha. Przewodnikiem na każdym spacerze będzie Zbigniew Rudziński.

Szczegółowy harmonogram spacerów tutaj. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas spacerów w których konieczne będzie skorzystanie z transportu publicznego (2 lipca i 6 sierpnia), organizator przygotuje dla uczestników bezpłatnie bilety MZK.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Urszula Wośkowiak/ Marta Liberkowska

Galeria zdjęć

1648893311428 (2) 1648893349100 (2) 277683624_1008738666401201_2093806381772644468_n 277689432_1413499115757298_7557833830897961477_n 1648893270469 (2) IMG_20220402_104526 IMG_20220402_105802 IMG_20220402_110251
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.