Sportowy weekend
Pierwsze punkty Warciarzy, lider dla Stilonu, Medale Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym to najważniejsze sportowe wydarzenia weekendu.
Zacznijmy od Mistrzostw Polski. Na torze Brdyujście w Bydgoszczy rywalizowali najlepsi kajakarze w kraju. Gorzów Wielkopolski reprezentowały trzy kluby sportowe: AZS AWF Gorzów, KS G’Power oraz KS Admira. Wysoką, wręcz olimpijską dyspozycję potwierdzili Anna Puławska i Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów. Wiktor zdobył dwa złote (C1 5000 m, C1 500 m), jeden srebrny (C1 200 m), oraz jeden brązowy medal (C1 1000 m). Ania dołożyła złoty (K1 500 m) oraz srebrny medal (K1 200 m).
Przemysław Korsak z KS G’Power zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w konkurencji K1 1000 m, Aleks Koliadych z KS Admira zdobył brązowy medal w konkurencji C1 200 m, zaś jego klubowi koledzy Fryderyk Fulko i Krzysztof Pieczuro zdobyli brązowy medal w K2 1000 m.
Pierwszy punkt zdobyli piłkarze Warty Gorzów, którzy na stadionie przy ul. Olimpijskiej zremisowali z Piastem Żmigród. Bramki na wagę remisu zdobył trener Warciarzy, 40-letni Paweł Posmyk. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0-2. W przerwie spotkania trener Posmyk postanowił zamienić swój dres na koszulkę meczową i w końcówce spotkania doprowadził do wyrównania wyniku. Warta Gorzów – Piast Żmigród 2:2
Piłkarze Stilonu nie zwalniają tempa i już samodzielnie okupują pozycję lidera IV ligi lubuskiej. W niedzielę pokonali piłkarzy z Iłowej i w związku z porażką Pogoni Świebodzin w Witnicy mogą cieszyć się pierwszym miejscem. Już na początku sezonu obrali kurs na awans do trzeciej ligi i na ten moment nic nie zapowiada, żeby mieli z niego zboczyć. Stilon Gorzów – KP Piast Iłowa 4:2
Niestety na tarczy z Warszawy wracają piłkarki Warty Gorzów. W meczu II ligi grupy północnej doznały drugiej porażki w sezonie, ulegając Pradze Warszawa. Po trzech kolejkach zajmują siódme miejsce w dwunastozespołowej grupie. Praga Warszawa – KKP Warta Gorzów Wielkopolski 3:1
Szczypiorniści Stali Gorzów w trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu I ligi sparowali z Superligowcem ze Szczecina. Mecz zakończył się domową porażką Stalowców. Stal Gorzów – Sandra SPA Pogoń Szczecin 28:34
Dawid Kuraszkiewicz
Wydział Sportu