Sesja Rady Miasta

Zdjęcie do Sesja Rady Miasta
Przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski zwołał LVII sesję Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, która odbędzie się 30 listopada 2022 r. o godz.14.00 w sali narad (niski parter) Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolskim przy ul.Sikorskiego 4.

Porządek obrad:
  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Wolne wnioski i informacje oraz oświadczenia klubowe.
  4. Sprawozdanie opisowe z realizacji inwestycji miejskich – stan na dzień 30 września 2022r.
  5. Druk nr 1058 – podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.
  6. Druk nr 1069 - podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
  7. Druk nr 1070 - podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
  8. Druk nr 1071 - podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
  9. Druk nr 1072 - podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Gorzowa Wielkopolskiego na lata 2022-2048.
  10. Druk nr 1059 – podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu.
  11. Druk nr 1060 – podjęcie uchwały w sprawie określenia zakresu pomocy zapewnianej obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa.
  12. Druk nr 1061 – podjęcie uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
  13. Druk nr 1062 – podjęcie uchwały w sprawie określenia stawki za 1 kilometr przebiegu pojazdu, uwzględnianej przy obliczaniu zwrotu rodzicom kosztów przewozu dzieci, młodzieży, uczniów oraz rodziców.
  14. Druk nr 1068 – podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na rok 2023 w celu realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja budynku internatu ZSO nr 2".
  15. Druk nr 1067 – podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2022 roku.
  16. Druk nr 1063 – podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy.
  17. Druk nr 1064 – podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na darowiznę nieruchomości.
  18. Druk nr 1065 – podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzowa Wielkopolskiego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Marcina Kasprzaka i Mazurkowej.
  19. Druk nr 1066 – podjęcie uchwały w sprawie zniesienia formy ochrony przyrody.
  20. Druk nr 1055 – podjęcie uchwały w sprawie rozstrzygnięcia skargi.
  21. Druk nr 1057 – podjęcie uchwały w sprawie rozstrzygnięcia skargi.
  22. Druk nr 1056 – podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji.
  23. Stanowisko Rady Miasta w sprawie opracowania i wdrożenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego.
  24. Sprawozdanie z obrotu nieruchomościami komunalnymi za III kwartał 2022 r.
  25. Sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
  26. Przyjęcie protokołu z LVI sesji Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
  27. Sprawy różne.
  28. Zakończenie obrad.