30 pól do zagospodarowania

Zdjęcie do 30 pól do zagospodarowania

Ruszyły prace nad gorzowską edycją kultowej gry Monopoly. Premiera zaplanowana jest na jesień. Do tego czasu dedykowana miastu plansza będzie opracowywana, również z udziałem mieszkańców. Bo to oni, w głosowaniu internetowym, wybiorą obiekt lub miejsce na mapie miasta, które w grze będzie „najdroższe”.

Do zagospodarowania jest 30 pól na planszy. O losie dziesięciu z nich zdecydują przedstawiciele Urzędu Miasta wraz z mieszkańcami, pozostałe pola są „do wzięcia”, tj. do zagospodarowania przez przedstawicieli gorzowskich spółek, instytucji kultury, szkół oraz biznesu.

Na obecnym etapie prac, na planszy może znaleźć się każdy. By poznać szczegóły „wejścia do gry” Monopoly edycja Gorzów Wielkopolski należy skontaktować się z Zuzanną Misiejuk (tel. 883 111 837zuzanna.misiejuk@winningmoves.pl).

Monopoly to jedna z najstarszych gier planszowych na świecie. Edycje miejskie to nowość realizowana przez producenta gry od kilkunastu lat. Do dziś swojej miejskiej edycji doczekały się takie miasta jak Sydney, Dubaj, Los Angeles, a w Polsce m.in. Toruń, Gdańsk, Poznań, Wrocław, od niedawna Opole i Katowice. Gorzów dołączy do elitarnego grona z własną edycją Monopoly.

Gra to przede wszystkim wyjątkowy wymiar promocji miasta oraz miejskich marek. To również okazja do edukacji historycznej. Gra pozwala bowiem zaprezentować miasto i jego historię w ciekawy sposób, angażujący mieszkańców.

Fot. UM

Galeria zdjęć

335860235_538474344941949_6467612870464145689_n PL_BoardVisual_Opole_2022_MPYStd_3000x3000 (002) PL_BoardVisual_Torun_2020_MPYStd_3000x3000 (003) PL_BoardVisual_ZielonaGora_2019_MP02-LR (002)