Sportowy weekend

Zdjęcie do Sportowy weekend

W jednym z gorzowskich klubów mamy gwiazdę światowego formatu. Anna Puławska – bo o niej mowa – na mistrzostwach Europy w Monachium zgarnęła trzy złote medale. Ponadto w Monachium swój udział zaznaczyli lekkoatleci. Odbył się pierwszy mecz play-off PGE Ekstraligi. Piłkarze rozegrali trzecią i czwartą kolejkę III ligi, a SFA Grizzlies rozegrali pierwszy mecz w PFL9.

Anna Puławska do indywidualnego zwycięstwa w K1, dorzuciła złoto w K2, gdzie startowała w parze z Karoliną Nają, a także w K4, gdzie dołączyły do nich Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Zawodniczka gorzowskiego klubu jest czwartą w historii kajakarką, która zdobyła na jednych mistrzostwach Europy trzy złota w olimpijskich konkurencjach K1, K2 i K4 na 500 metrów. Klubowy kolega Puławskiej – Wiktor Głazunow zdobył srebrny medal w C2 na 500 metrów, gdzie rywalizował w parze z Tomaszem Barniakiem. Indywidualnie Głazunow był szósty. Medal zdobył również kolejny gorzowianin Alex Koliadych z gorzowskiej Admiry. Mistrz świata w C1 na 200 tym razem wywalczył w tej konkurencji brąz. Przed nim o trzy dziesiąte sekundy byli reprezentanci Litwy i Hiszpanii.

Równocześnie do mistrzostw Europy w kajakarstwie odbywał się lekkoatletyczny czempionat seniorów. Tam mimo przeciwności w postaci choroby wystartowała dwójka podopiecznych Tomasza Saski z ALKS AJP. Nikola Horowska startowała w biegu na 200 metrów. Po dobrych eliminacjach odpadła w jednym z półfinałów. Podobnie jej klubowy kolega Łukasz Żok, który również zakończył rywalizację na półfinale biegu na 200 metrów. Dla młodych zawodników ALKSu był to przede wszystkim wyjazd po doświadczenie, które powinno zaprocentować w niedalekiej przyszłości.

W tym roku sporo pecha ma Stal Gorzów. Do kontuzji Martina Vaculika i Oskara Palucha doszedł kolejny poważny uraz Andersa Thomsena. Tym samym Stal Gorzów przystępowała do pierwszego meczu ćwierćfinałowego bez trzech ważnych zawodników. W Toruniu stalowcy zaskoczyli całe żużlowe środowisko, bo mimo tego, że byli skazywani na wysoką porażkę, to ta była minimalna i w potyczce z Apatorem osiągnęli bardzo dobry wynik 46-44. Tym samym przed meczem rewanżowym są w całkiem niezłej pozycji, aby na Jancarzu odrobić straty i awansować do półfinałów.

W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami trzeciej i czwartej kolejki III ligi grupy 3. Stilon Gorzów rozegrał dwa spotkania z drużynami rezerw Ekstraklasy i oba przegrał. W środę uległ przy ul. Olimpijskiej Górnikowi II Zabrze 2:3. Zdecydowała bardzo słaba pierwsza połowa z dużą ilością błędów w defensywie. Z kolej w sobotę po lepszej pierwszej połowie, w drugiej stracili cztery bramki w meczu z Rakowem II Częstochowa i przegrali 4:0.

Warta Gorzów w dużo lepszych humorach. W środę przywiozła komplet z Wodzisławia Śląskiego, zwyciężając 0:1. W sobotę po bardzo emocjonującym meczu zremisowali w Gorzowie z Polonią Nysa 2:2.

Pierwszy mecz w Polskiej Futbol Lidze dziewiątek rozegrali nasi futboliści amerykańscy. Na inauguracje gościli u siebie Barbarians Koszalin. SFA Grizzlies pokazali się z bardzo dobrej strony i zwyciężyli Barbarzyńców 36-0.

Ćwierćfinał PGE Ekstraligi:

Apator Toruń – Stal Gorzów 46:44 

III liga piłki nożnej:

Stilon Gorzów – Górnik II Zabrze 2:3

Odra Wodzisław Śląski – Warta Gorzów 0:1

Raków II Częstochowa – KS Stilon Gorzów Wielkopolski 4:0

Warta Gorzów Wielkopolski – Polonia Nysa 2:2

Polska Futbol Liga 9

SFA Grizzlies – Barbarians Koszalin 36-0

 

Dawid Kuraszkiewicz
Wydział Sportu

Grafika: Jan Wojtanowski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.