200 lat dla Pani Marianny!
Pani Marianna Gubała kończy 100 lat. Z tej okazji na jej ręce, w imieniu Prezydenta Miasta, życzenia i kwiaty przekazała szefowa Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Winnicka.
Marianna Gubała urodziła się 22 maja 1925 roku w miejscowości Skrzelczyce. Jako 15 letnia dziewczyna została wywieziona do przymusowej pracy w Niemczech. Pracowała w rolnictwie, w bardzo trudnych warunkach. Po zakończeniu wojny wróciła do domu. Całą swoją młodość mieszkała w Skrzelczycach, niedaleko Kielc. W 1951 roku wyszła za mąż za Józefa Gubała.
Pani Marianna urodziła 8 dzieci, doczekała się wnuków i prawnuków.
Cała moja praca to praca w gospodarstwie, prowadzenie domu, wychowywanie dzieci. Razem z mężem mieliśmy małe gospodarstwo rolnicze, uprawialiśmy podstawowe i niezbędne produkty do wytwarzania własnej żywności. Sama piekłam pieczywo, zajmowałam się chowem zwierząt domowych – powiedziała Pani Marianna.
W wieku 53 lat Pani Marianna została wdową.
Starsze dzieci się usamodzielniły a młodsze wychowywałam już bez męża. Były to dla samotnej kobiety trudne czasy. W 1991 roku przyjechałam do Gorzowa Wielkopolskiego, do córki Zofii. W Gorzowie Wielkopolskim mieszkała również moja siostra. Ten czas, który przeżyłam w Gorzowie Wielkopolskim to były moje najlepsze i najpiękniejsze czasy. Córka z mężem kupili małe mieszkanie abym mogła spokojnie odpoczywać. Jestem zadowolona, że mogłam tu w Gorzowie Wlkp. spędzić wiele lat swojego życia. Mam wspaniałą opiekę i bardzo dobry kontakt z córką. Za to wszystko bardzo dziękuję. Rodzina jest bardzo ważna, dziękuję Bogu za wszystko, kocham moją rodzinę, moje dzieci, dla nich wytrzymałam trudne chwile w swoim życiu – dodaje jubilatka.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Klaudia Guszpit