Sportowy weekend (wyniki)
Mało sportu w ostatni weekend, ale to nie oznacza, że nic się nie działo. Pierwszy domowy mecz od blisko roku rozegrali waterpoliści Alfy Gorzów, którzy w basenach CSR Słowianki świetnie poradzili sobie z KSZO Ostrowiec.
Zacznijmy już tradycyjnie od piłkarzy nożnych, którzy zwykle inaugurują weekendowe zmagania. W czwartek swój ligowy mecz rozgrywali zawodnicy ZKS Stilon, którzy wygrali z Odrą Nietków 3:0 i przy porażce Dębu Przybyszów w Starym Kurowie zwiększyli przewagę nad wiceliderem do ośmiu punktów. W niedzielę odbył się mecz, który już teraz wiele wyjaśniał co do kształtu tabeli IV ligi. Stilon Gorzów podejmował Dąb Przybyszów. Stilonowcy pewnie pokonali ścigający ich Dąb i na blisko półmetku sezonu mają 11 punktów przewagi nad Pogonią Świebodzin i Dębem Przybyszów.
Warta Gorzów uległa we Wrocławiu Ślęzie 2:1. Warciarze słabiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, po której przegrywali 2:0. Po zmianie stron wyszli mocno zmotywowani ,na zmianę wyniku jednak umiejętności wystarczyło na jedną bramkę autorstwa Pawła Krauze. Niestety swój mecz wygrały Karkonosze Jelenia Góra, pokonując Lechię Zielona Góra, tym samym spychając Wartę na ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Za tydzień ostatni jesienny mecz z Foto Higieną Gać.
W I lidze tenisistów stołowych swój mecz przegrali zawodnicy RAJBUD GORZOVIA Gorzów Wielkopolski. Tym razem lepsi okazali się tenisiści KS DARZ BÓR Karnieszewice. Po tej porażce Gorzovia spadła na szóste miejsce w tabeli.
Kolejne zwycięstwo zanotowali piłkarze ręczni Budnex Stali Gorzów. Tym razem wygrali z MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica 24:25. Jednobramkową przewagę zapewnili sobie po pierwszej połowie, wygrywając 10:11. Druga odsłona to remis 14:14 jednak pod stałą kontrolą Stalowców, którzy w pewnym momencie roztrwonili nawet czterobramkową przewagę. Obecnie Stal Gorzów na czwartej pozycji w tabeli I ligi piłki ręcznej.
Dobry mecz naszych waterpolistów. Po blisko roku gorzowianie w końcu mogli zobaczyć jak w Ekstraklasie Piłki Wodnej radzi sobie KS Alfa Gorzów. Nasi piłkarze, czując atut własnego basenu i wsparcie kibiców, zaprezentowali bardzo dobrą postawę, wygrywając pewnie i zasłużenie nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 16:3. Nasi waterpoliści po trzech spotkaniach zajmują drugą pozycję w tabeli.
Czwartek
Odra Nietków – Stilon Gorzów 0:3
Sobota
Ślęza Wrocław – Warta Gorzów 2:1
KS DARZ BÓR Karnieszewice– RAJBUD GORZOVIA Gorzów Wielkopolski 7:3
MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica – Stal Gorzów 24:25
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 16:3
Niedziela
Stilon Gorzów – Dąb Przybyszów 4:0
Dawid Kuraszkiewicz
Wydział Promocji i Informacji
Grafika: Jan Wojtanowski