Wiosna w Gorzowie

Zdjęcie do Wiosna w Gorzowie

Smacznie, zdrowo i kolorowo tak wyglądał pierwszy dzień wiosny w Gorzowie. Punktualnie w południe na Starym Rynku mieszkańcy mogli odebrać porcję sałatki przygotowanej przez zespół gorzowskiego „gastronomika” i odebrać bratki od Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Kwiaty były w kolorach żółtym i niebieskim na znak solidarności z obywatelami Ukrainy.

Co roku z okazji pierwszego dnia wiosny na mieszkańców Gorzowa czeka akcja - niespodzianka. W poprzednich latach rozdawaliśmy sadzonki drzew, cebulki kwiatów i sadziliśmy nowe drzewa w parkach Górczyńskim i 750-lecia.  

W tym roku z uwagi na sytuację geopolityczną podczas wiosennej akcji nie zabrakło akcentów solidarności z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy.

Wspólnie z kucharzami z Zespołu Szkół Gastronomicznych, Gorzowskim Rynkiem Hurtowym zaprosiliśmy na zdrowy wiosenny poczęstunek. Dla wszystkich, którzy od godziny 12.00 czekali na Starym Rynku przygotowana była porcja wiosennej sałatki i zestaw niebiesko-żółtych bratków - symbol wiosny i walczącej o niepodległość Ukrainy.

Na potrzeby wiosennej akcji przygotowaliśmy około 200 porcji sałatki i 200 sztuk doniczek z bratkami, po 100 w kolorze żółtym i niebieskim. Zainteresowanie wśród gorzowian było bardzo duże. Wiosenna akcja na Starym Rynku trwała nieco ponad kwadrans.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.