Wiosna w Gorzowie
Smacznie, zdrowo i kolorowo tak wyglądał pierwszy dzień wiosny w Gorzowie. Punktualnie w południe na Starym Rynku mieszkańcy mogli odebrać porcję sałatki przygotowanej przez zespół gorzowskiego „gastronomika” i odebrać bratki od Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Kwiaty były w kolorach żółtym i niebieskim na znak solidarności z obywatelami Ukrainy.
Co roku z okazji pierwszego dnia wiosny na mieszkańców Gorzowa czeka akcja - niespodzianka. W poprzednich latach rozdawaliśmy sadzonki drzew, cebulki kwiatów i sadziliśmy nowe drzewa w parkach Górczyńskim i 750-lecia.
W tym roku z uwagi na sytuację geopolityczną podczas wiosennej akcji nie zabrakło akcentów solidarności z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy.
Wspólnie z kucharzami z Zespołu Szkół Gastronomicznych, Gorzowskim Rynkiem Hurtowym zaprosiliśmy na zdrowy wiosenny poczęstunek. Dla wszystkich, którzy od godziny 12.00 czekali na Starym Rynku przygotowana była porcja wiosennej sałatki i zestaw niebiesko-żółtych bratków - symbol wiosny i walczącej o niepodległość Ukrainy.
Na potrzeby wiosennej akcji przygotowaliśmy około 200 porcji sałatki i 200 sztuk doniczek z bratkami, po 100 w kolorze żółtym i niebieskim. Zainteresowanie wśród gorzowian było bardzo duże. Wiosenna akcja na Starym Rynku trwała nieco ponad kwadrans.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Bartłomiej Nowosielski