„Świat ratuję - segreguję” konkurs na wykonanie lapbooka
Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta zapraszają uczniów klas IV-VI z gorzowskich szkół podstawowych do udziału w wyjątkowym konkursie na wykonanie lapbooka „Świat ratuję - segreguję”.
Konkurs jest organizowany w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej „Nie mieszamy odpadami – wstrząsamy mieszkańcami”.
Cele konkursu:
- zwiększenie świadomości i wrażliwości ekologicznej młodzieży
- zwrócenie uwagi na narastający problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego odpadami
- zachęcanie do zdobywania wiedzy na temat segregacji, recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego
- promowanie idei „zero waste” i zrównoważonego stylu życia
- popularyzacja lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy w edukacji
- doskonalenie umiejętności zaprezentowania własnej wiedzy
- prezentacja twórczości dzieci i młodzieży
Szkoły chętne do udziału w konkursie na wykonanie lapbooka powinny zapoznać się z regulaminem i jego załącznikami, które dostępne są również w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Myśliborskiej 34 pok. 18 lub 13, telefon: 95 7355808.
Termin dostarczenia prac: 5 maja 2026 r.
Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości.
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!
Zadanie realizowane w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Nie mieszamy odpadami - wstrząsamy mieszkańcami” dofinansowanej w ramach projektu Lubuski Program Edukacji Ekologicznej EKOLUB ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
