III kadencja członków Gorzowskiej Rady Seniorów
Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił nabór na III kadencję członków Gorzowskiej Rady Seniorów. Zapraszamy do składania zgłoszeń mieszkańców Miasta oraz przedstawicieli podmiotów, w tym organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów oraz uniwersytetu trzeciego wieku.
Nabór trwa od 17 do 31 marca 2026 r., a zgłoszenia należy składać w zamkniętej kopercie bezpośrednio w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 4 lub za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu) na adres Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ul. Sikorskiego 4, 66-400 Gorzów Wielkopolski. Kopertę należy opatrzyć napisem: „Wydział Spraw Społecznych – Gorzowska Rada Seniorów – kandydaci, nie otwierać”.
W skład Rady wejdzie 15 członków, w tym:
- 6 przedstawicieli osób starszych, które są mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego;
- 6 przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych, posiadających swój oddział lub siedzibę w Gorzowie Wielkopolskim;
- 3 przedstawicieli podmiotów prowadzących uniwersytet trzeciego wieku.
W sytuacji większej liczby zgłoszeń w kategoriach jak wyżej, członkowie Rady zostaną wybrani w drodze dodatkowych wyborów – poprzez głosowanie.
Kadencja Rady trwa 4 lata, licząc od dnia jej powołania. Członkowie Rady pełnią swoje funkcje społecznie. Przedmiotem działalności Rady Seniorów jest przede wszystkim reprezentowanie interesów i potrzeb środowiska osób starszych w naszym Mieście wobec władz samorządowych oraz formułowanie opinii dotyczących strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy.
Szczegółowe informacje związane z trybem i sposobem zgłaszania kandydatów można uzyskać tutaj.
lub bezpośrednio w Wydziale Spraw Społecznych pod nr tel. 95 7 355 846.
Serdecznie zachęcamy do zgłoszeń!
Wydział Spraw Społecznych
Fot. Freepik