Zagrają na osiedlach
W najbliższy weekend, 22 i 23 maja, na gorzowskich osiedlach ponownie zabrzmi muzyka w wykonaniu artystów Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. To element obchodów urodzin instytucji, która w tym tygodniu kończy 10 lat. Muzycy pojawią się w ośmiu miejscach, a jedno z nich zostanie wskazane przez samych mieszkańców w facebookowym plebiscycie.
Muzyka folkowa, filmowa oraz przeboje muzyki rozrywkowej – tak zapowiada się repertuar weekendowych koncertów na gorzowskich osiedlach. Wzorem ubiegłego roku, filharmonicy pojawią się w kilku punktach miasta w sobotę oraz niedzielę 22 i 23 maja.
W tym roku zdecydowaliśmy się na mniejszą liczbę miejsc, ale dłuższe, bo około 20-minutowe występy artystów. Zagramy łącznie w ośmiu miejscach, przy czym o tym gdzie wystąpimy w sobotni wieczór, o godz. 18.00, zdecydują sami gorzowianie. Przez cały wtorek 18 maja na naszym profilu na Facebooku będzie można wskazywać swoje typy w komentarzach pod postem dotyczącym osiedlowych koncertów. Zwycięży lokalizacja z największym poparciem, oczywiście przy założeniu, że będzie techniczna możliwość pojawienia się w takim miejscu - poinformowała Urszula Śliwińska, rzecznik Filharmonii Gorzowskiej.
W sobotę występy muzyków rozpoczną się o godzinie 15.00 na os. Europejskim, następnie artyści pojawią się przy Katedrze, na os. Piaski oraz w wybranym miejscu. W niedzielę filharmonicy zagrają o godz. 15.00 przy Galerii Nova Park, następnie na "Kwadracie", na os. Staszica oraz w parku Górczyńskim.
Szczegółowy harmonogram koncertów znajduje się na stronie internetowej Filharmonii Gorzowskiej oraz na profilu instytucji na Facebooku.
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy FG
Fot. Archiwum UM