XXXVI „Romane Dyvesa”
30 sierpnia o godzinie 19.00 ponownie zagości muzyka romska. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa” odbędą się w naszym mieście po raz 36.
Romane Dyvesa to najstarszy w Europie, ceniony festiwal romski. Odbywa się nieprzerwanie w Gorzowie od 1989 roku. Organizatorem jest Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej im. Papuszy w Gorzowie przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury i Miasta Gorzów.
A miesiąc przed wydarzeniem, podczas konferencji prasowej w amfiteatrze MCK o szczegółach festiwalu opowiedzieli dyrektor artystyczny festiwalu Edward Dębicki i Manuel Dębicki, który wspólnie z ojcem odpowiada za artystyczna część wydarzenia.
W tym roku udało nam się spełnić nasze festiwalowe marzenia. Gwiazda wieczoru będzie Kayah, która ostatni raz podczas festiwalu wystąpiła w 1997 roku - zapowiedział Manuel Dębicki.
Ponadto wystąpią m.in. Cygański Zespół Terno, THE GIPSY BAND i bardzo lubiana przez publiczność formacja Mahala Rai Banda.
Bilety będą w sprzedaży w przyszłym tygodniu w kasach MCK i na portalu aBilet.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Jan Wojtanowski