Święto strażaków
W sobotę (25 maja) na placu Grunwaldzkim w Gorzowie odbyły się Powiatowe i Miejskie Obchody Dnia Strażaka. Kilkudziesięciu strażaków – zawodowych i ochotników – otrzymało awanse i medale za służbę.
Wyróżniliśmy najlepszych, ale nagroda – za niebezpieczną pracę – należy się wszystkim – uznał starszy brygadier Bartłomiej Mądry, zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Po części oficjalnej zorganizowano festyn, podczas którego prezentowały się - oprócz sttrażaków - również inne służby mundurowe.
Podczas uroczystości i festynu czas uczestnikom umilała swoim graniem orkiestra OSP Siedlice.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński