Gorzowscy olimpijczycy – Olga Michałkiewicz
W piątek 23 lipca 2021 roku rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Gorzów reprezentuje pięcioro sportowców, a wśród nich Olga Michałkiewicz.
Urodzona w 1994 roku wioślarka AZS-AWF Gorzów. Wychowywała się w Bornem Sulinowie wraz z czwórką rodzeństwa (ma dwie siostry i dwóch braci). Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła od taekwondo, które jak sama uważa było dobrym sportem ogólnorozwojowym, przydatnym w dalszej karierze.
Wioślarstwo zaczęła uprawiać w 2009 roku, do czego przekonał ją jej pierwszy trener Jacek Błoch. To on zaproponował jej, aby przeniosła się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu obiecując, że już po roku trenowania stanie na podium mistrzostw Polski. Słowa dotrzymał, Olga zdobyła złoty medal. Następnie rozpoczęła studia na Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim i przeniosła się do naszego AZS, gdzie trenuje pod okiem olimpijczyka z Barcelony, Atlanty i Sydney – Piotra Basty.
Jej największe sukcesy to srebrny medal mistrzostw świata oraz dwukrotnie brązowy medal mistrzostw Europy. Dwukrotnie była również złotą medalistką mistrzostw świata młodzieżowców (U-23).
Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio będzie startowała w czwórce bez sterniczki (W4-), swoje zmagania rozpocznie 24 lipca.
Pasjonują ją podróże, nurkowanie, gotowanie i motoryzacja. Jest fanką sportu, szczególnie kolarstwa, wspierała Gorzów w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wolny czas lubi spędzić z rodziną i swoim pieskiem Pepą. Jest perfekcjonistką, stale chce się rozwijać i doskonalić. Warto zajrzeć na jej stronę oraz media społecznościowe, w których dzieli się informacjami o przygotowaniach i startach wioślarskich.
Dawid Kuraszkiewicz
Wydział Sportu
Fot. Archiwum UM