Nowa wiata na koniec lata
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej nr 1 mają nowe miejsce do rekreacji. Zagospodarowano teren zielony przy domu, odrestaurowano oczko wodne, powstała także nowa wiata ogrodowa. W poniedziałek, 12 września, w obecności zaproszonych gości, mieszkańcy DPS uroczyście otworzyli nowe miejsce wypoczynku.
Inicjatorem i fundatorem terenu rekreacyjnego przy Domu Pomocy Społecznej nr 1 była Hurtownia Kwiatów i Art. Florystycznych „TIM”. Z inicjatywy firmy zagospodarowano teren, posadzono nowe rośliny i odrestaurowano oczko wodne. W nowym miejscu mieszkańcy DPS będą spotykać się na świeżym powietrzu i milo spędzać czas szczególnie w okresie wiosenno-letnim.
W uroczystości otwarcia małej architektury wzięli udział: wiceprezydent Małgorzata Domagała, radna Anna Kozak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Eliza Rudnicka; dyrektor DPS nr 1 Barbara Kałużna wraz z pracownikami i mieszkańcami oraz właściciele firmy „TIM”.
Chociaż nowa wiata została uruchomiona pod koniec lata, liczymy, że będzie służyła mieszkańcom DPS przez wiele kolejnych lat ciesząc ich wzrok pięknym wyglądem, zwłaszcza w okresach wiosenno-letnich.
Wydział Spraw Społecznych
Fot. Łukasz Kulczyński