Młodzieżowi radni o wydarzeniach w Ukrainie
Młodzieżowa Rada Miasta z niepokojem obserwuje dramatyczne wydarzenia na Ukrainie związane z brutalnym atakiem Federacji Rosyjskiej – brzmi stanowisko przyjęte przez reprezentantów gorzowskiej młodzieży na sesji w czwartek (3 marca).
Dziękuję, że przyjęliście stanowisko w tak ważnej sprawie. W tym tak dramatycznym momencie, w jakim znaleźliśmy się my i Europa dobrze się stało, że przynależymy do Paktu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej – powiedział Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta.
Dziękuję mieszkańcom naszego miasta, a także Wam młodzi przyjaciele, za zaangażowanie w tym trudnym czasie, za pomoc naszemu miastu partnerskiemu Sumom i całej Ukrainie. Musicie wiedzieć drodzy przyjaciele, że chodzi o Waszą przyszłość, czy będziecie żyć w świecie dyktatury czy demokracji – dodał.
Młodzieżowa Rada Miasta Gorzowa Wielkopolskiego wyraża sprzeciw przeciwko brutalnym działaniom i ludobójstwu, które prowadzi Federacja Rosyjska na terenie Ukrainy. Zmasowane ataki armii rosyjskiej zmuszają ludzi do pozostawienia swoich dobytków i ucieczki z kraju. Wojna rozłączyła tysiące ukraińskich rodzin, a także pozbawiła ich domów. Przez agresję i bezmyślne działania agresora giną niewinni ludzi, na co świat mówi stanowcze NIE. Wyrażamy pełną solidarność z Ukraińcami i deklarujemy wszelaką pomoc oraz wsparcie, tak potrzebne i niezbędne w dobie brutalnej napaści, której nieustannie doświadczają – brzmi stanowisko MRM.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. UM