Mistrzostwa Polski na nowym stadionie
Dla Gorzowa Wielkopolskiego będzie to debiut w roli gospodarza mistrzostw Polski seniorów.
Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyły nas władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2023 roku zadebiutujemy jako organizator mistrzostw Polski i to od razu tych najważniejszych. To oznacza, że do naszego miasta przyjadą najlepsi z najlepszych. Podczas tegorocznych igrzysk w Tokio lekkoatleci zdobyli aż 9 medali. I tych medalistów z Tokio za niespełna dwa lata będziemy mogli gościć w Gorzowie. To duże wyzwanie logistyczne, organizacyjne. Czeka nas wiele miesięcy wytężonej pracy. Jestem jednak przekonany, że dzięki owocnej kooperacji z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, którą właśnie zaczynamy, impreza będzie dużym sukcesem – zaznacza prezydent Jacek Wójcicki.
Seniorskie mistrzostwa Polski wrócą na Ziemię Lubuską po ponad 50 latach. Ostatni raz impreza tej rangi gościła w tej części kraju w 1968 roku, a jej gospodarzem była Zielona Góra. Najbliższe mistrzostwa seniorów ugoszczą na początku czerwca 2022 roku Suwałki.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
Fot. Bartłomiej Nowosielski