Strategia Kultury przyjęta
Rada Miasta podczas sesji we wtorek przyjęła Strategię Kultury Gorzowa Wielkopolskiego 2022-2030. Za przyjęciem dokumentu głosowało 20 radnych, jedna radna wstrzymała się od głosowania.
Celem Strategii jest zbadanie stanu i uwidocznienie potencjału kultury w Gorzowie, a także wyznaczenie kierunków jej rozwoju na lata 2022-2030.
Prace nad strategią miały charakter partycypacyjny - do udziału w badaniach byli zaproszeni przedstawiciele gorzowskich instytucji, organizacji, animatorów i artystów, a także odbiorcy ich działań.
Za proces przygotowania Strategii odpowiedzialny był zespół badawczy, złożony z ekspertów mających wieloletnie doświadczenie pracy w instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych. W skład zespołu weszli przedstawiciele NU Foundation i badacze z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. UM