Sesja sejmiku w Arenie Gorzów

Zdjęcie do Sesja sejmiku w Arenie Gorzów

W poniedziałek (13 października) w Arenie Gorzów odbyła się XIV zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Tematem obrad były m.in. wojewódzkie instytucje kultury działające w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas sesji zaprezentowano film promocyjny „Gorzów miastem kontrastów”, spot województwa lubuskiego nagrodzony w konkursie „Róża Regionów”, a także materiały przygotowane przez lokalne instytucje kultury. Głos zabrał prezydent miasta Jacek Wójcicki, podkreślając znaczenie współpracy Gorzowa i Zielonej Góry dla rozwoju regionu.

Siłą Lubuskiego jest różnorodność, ale też dynamiczny rozwój dwóch największych miast. Będziemy zabiegać o to, by głos Gorzowa był słyszalny. Rok 2025 ogłoszono Rokiem Kultury – to okazja, by pokazać unikalne połączenie tradycji i nowoczesności. Wkład samorządu województwa w kulturę jest niezwykle ważny dla lokalnych społeczności – zaznaczył prezydent.

Dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta, Ewa Pawlak, przypomniała, że w tym roku placówka obchodzi 80-lecie istnienia. Zapowiedziała kolejne inwestycje i rozwój infrastruktury muzealnej.

W Spichlerzu otworzyliśmy wystawę jubileuszową podsumowującą osiem dekad działalności. Po remontach w Muzeum Grodu Santok i w Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu znacząco wzrosła liczba odwiedzających. Obecnie przygotowujemy dokumentację do kolejnych prac remontowych, w ścisłej współpracy z Urzędem Marszałkowskim - mowiła dyrektor.

O inwestycjach w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta poinformował jej dyrektor, Sławomir Szenwald.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, miasta i programów krajowych zakupiliśmy 10 tys. nowych książek. Rozliczamy też projekt stworzenia nowego informatorium dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wkrótce rozpoczniemy prace nad poprawą efektywności energetycznej budynku oraz przygotujemy remont auli przy ul. Sikorskiego – powiedział.

Dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy, Jan Tomaszewicz, omówił bieżące inicjatywy artystyczne, w tym Scenę Letnią i nadchodzące Gorzowskie Spotkania Teatralne.

Cieszę się, że zarząd województwa lubuskiego wspiera rewitalizację teatru. Współpraca z miastem układa się doskonale – wspólnie realizujemy m.in. projekt „Dobry Wieczór Gorzów” oraz inicjatywy z muzeum i biblioteką – dodał dyrektor.

W obradach, obok radnych wojewódzkich, uczestniczyli także radni miejscy, parlamentarzyści oraz uczniowie biorący udział w lekcji obywatelskiej.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Łukasz Kulczyński

Galeria zdjęć

20251013-0S6A4387-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4423-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4430-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4432-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4436-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4442-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4454-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4460-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4559-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4561-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4565-fot.Lukasz.Kulczynski 20251013-0S6A4614-fot.Lukasz.Kulczynski
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.