2 mln zł na halę
Radni sejmiku województwa lubuskiego zagłosowali w poniedziałek za przyznaniem naszemu miastu 2 mln zł dotacji na budowę hali widowiskowo-sportowej.
Do samorządu województwa o wsparcie budowy hali widowiskowo-sportowej w wysokości 6 mln zł zwrócił się prezydent Jacek Wójcicki. Kwota ta miałaby być przekazywana w trzech kolejnych ratach, co roku, po 2 mln zł każda.
Budowa hali widowiskowo-sportowej to największa inwestycja w tym obszarze na północy regionu. Obiekt powstaje w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka”. Jego architektura ma być spójna z istniejącym kompleksem, składającym się z: basenów, sztucznego lodowiska i kręgielni. Hala będzie spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze, również te międzypaństwowe, w siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej czy futsalu.
Obiekt na 5 tys. widzów nie ma ograniczać się tylko do funkcji sportowej. Miasto chce w niej organizować koncerty, imprezy artystyczne, konferencje czy targi.
Wydział Promocji i Informacji
Fot. UM