Koniec objazdów w centrum

Zdjęcie do Koniec objazdów w centrum

Dobra wiadomość dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Gorzowie. Postęp prac przy przebudowie ulicy Chrobrego i Mieszka I pozwala na otwarcie skrzyżowania ulic Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Stanie się to 15 kwietnia br. 

Konsorcjum realizujące tę inwestycję poinformowało, że od 15 kwietnia br. otwiera skrzyżowanie ulic Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Ruch możliwy będzie w każdej relacji, jednak ze względu na prowadzenie prac na ciągach pieszych na razie udostępniony zostanie jeden pas ruchu dla każdej relacji. 

Zmiana usprawni komunikację w centrum miasta i spowoduje likwidację objazdów. 

Na pierwotne trasy wrócą autobusy MZK, a przystanki tymczasowe zostaną zlikwidowane. 

Nastąpi przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu na skrzyżowaniach i ulicach sąsiednich, czyli:
- usunięcie ronda tymczasowego na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego – Chrobrego i uruchomienie sygnalizacji świetlnej;
- likwidacja buspasa i przystanku autobusowego tymczasowego na ulicy Kosynierów Gdyńskich;
- likwidacja buspasa i przystanku autobusowego tymczasowego na ulicy Chrobrego, a także przywrócenie pierwotnego układu pasów ruchu na moście Staromiejskim i ulicy Chrobrego. 

Zaplanowano także otwarcie przejazdu w ciągu ulic Łokietka przez deptak na Bolesława Chrobrego. Przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Łokietka na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Chrobrego. Odcinek do Armii Polskiej będzie funkcjonował jako dwukierunkowy. 

Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy

Fot. Bartłomiej Nowosielski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.