Jeszcze więcej drzew

Zdjęcie do Jeszcze więcej drzew

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego planuje nasadzenie do końca roku co najmniej 654 drzew. Sadzonki trafią m.in. w miejsca, które wskazali gorzowianie w ramach Budżetu Obywatelskiego, do parku Kopernika, a także zazielenią przystanki MZK i ulicę Sikorskiego.

Prawie połowa (264 sztuki) z zaplanowanych do posadzenia drzew trafi w miejsca, które gorzowianie wskazali w ramach Budżetu Obywatelskiego.

166 sadzonek uzupełni drzewostan parku Kopernika, a 96 sadzonek, w ramach nasadzeń zastępczych, zastąpi drzewa, które trzeba było - ze względu na choroby lub bezpieczeństwo ludzi - usunąć.

W ramach powstających ośmiu zielonych przystanków (przy ulicach: Sikorskiego, Estkowskiego, Jagiełły, Walczaka - przy parku Kopernika, na Wyszyńskiego, Piłsudskiego i przy parku Zacisze) zostanie posadzonych 18 drzew.

Na ulicy Sikorskiego zostanie posadzonych 31 drzew - głogi, grusze drobnoowocowe i kasztanowiec, a także krzewy (m.in. róża okrywowa, tawuła japońska, hortensja bukietowa) oraz trawy i byliny.

Ponadto na terenach miejskich sadzone są drzewa z nasadzeń zastępczych, wskazywanych przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w decyzjach dla inwestorów.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.