Zaproszenie dla ósmoklasistów
Gorzowskie szkoły ponadpodstawowe zapraszają ósmoklasistów do osobistego udziału w dniach otwartych. To świetna okazja, aby poznać ofertę szkół, porozmawiać z nauczycielami lub uczniami.
Już w ubiegłym miesiącu zapraszały VIII Liceum Ogólnokształcące (19 marca) i IV LO (26 marca), większość szkół otwiera swoje podwoje w tym miesiącu (IV LO tylko online), a Zespół Szkół Ogrodniczych oraz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu 14 maja.
Harmonogram dni otwartych poniżej.
W ubiegłym roku mieliśmy 1 190 absolwentów szkół podstawowych w Gorzowie. W procesie rekrutacyjnym poza absolwentami szkół gorzowskich brało udział 1 095 absolwentów szkół podstawowych z gmin ościennych. Ostatecznie edukację w klasach pierwszych podjęło 2 196 uczniów, dla których uruchomiono 71 oddziałów.
W roku 2022 szkoły podstawowe ukończy 1 547 uczniów gorzowskich szkół podstawowych oraz ok. 1 400 uczniów w szkołach umiejscowionych w sąsiednich gminach. Dla tegorocznych absolwentów przygotowano miejsca w 33 oddziałach liceum ogólnokształcącego, 41 technikum oraz 19 w branżowej szkole I stopnia.
Wydział Edukacji
Fot. UM
