Eko upominki dla pierwszaków

Zdjęcie do Eko upominki dla pierwszaków

Do ponad tysiąca gorzowskich pierwszoklasistów w najbliższych dniach trafią upominkowe ekozestawy od Miasta, spółki Inneko oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pierwsze prezenty odebrali dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6.

Upominki dla pierwszaków to efekt współpracy Miasta Gorzów oraz WFOŚ w Zielonej Górze. W jej ramach w 2022 roku realizowana jest kampania edukacyjno-informacyjną „ZazieleńMY Gorzów”. Ma ona na celu uświadomienie roli i znaczenia drzew w mieście oraz zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do poznawania zasobów przyrodniczych gorzowskich parków i zieleńców. Założeniem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz kreowanie prawidłowych postaw w odniesieniu do otaczającej przyrody. 

Jednym z elementów tego przedsięwzięcia edukacyjnego jest wręczenie wszystkim pierwszoklasistom z gorzowskich szkół podstawowych upominków nawiązujących do tegorocznej kampanii.

Będą to kolorowanki o drzewach "Drzewa - poznaj i pokoloruj", które umożliwiają poznanie gatunków drzew, ekologiczne piórniki z podstawowym wyposażeniem oraz zakładki do książek zawierające nasiona do wyhodowania niezapominajki. Wsparcia finansowego przy zakupie upominków udzieliła spółka Inneko.  

Pierwsze zestawy trafiły do uczniów dwóch klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Gwiaździstej  w Gorzowie. Upominki wręczyli zastępcy prezydenta miasta Małgorzata Domagała i Jacek Szymankiewicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Gorzowa Natalia Marcinkiewicz, radna Rady Miasta Halina Kunicka oraz prezes Inneko Łukasz Marcinkiewicz.

- Bardzo liczymy na to, że dzięki tym wyjątkowym prezentowym łatwiej będzie Wam przyzwyczaić się do nowej szkoły, a jednocześnie poznacie gatunki drzew, wśród których mieszkamy w naszym mieście - powiedziała podczas spotkania wiceprezydent Małgorzata Domagała, prywatnie absolwentka SP 6.

W uroczystości brała udział również dyrektorka szkoły Bogumiła Hałas.

To trzecia edycja akcji edukacyjnej, w ramach której Miasto Gorzów we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnewręcza upominki uczniom klas pierwszych gorzowskich szkół podstawowych. W 2020 roku „pierwszaki” otrzymały bidon na wodę, w ubiegłym roku wręczane były bambusowe lunchboxy. Upominki co roku zapakowane są w bawełniane worki szkolne z wizerunkiem Stefanii - Nosorożca Gorzowskiego.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Galeria zdjęć

IMG_1452_www IMG_1392_www IMG_1396_www IMG_1403_www IMG_1409_www IMG_1411_www IMG_1370_www IMG_1416_www IMG_1419_www IMG_1430_www IMG_1440_www IMG_1443_www
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.