Remonty w placówkach oświatowych

Zdjęcie do Remonty w placówkach oświatowych

W 25 gorzowskich placówkach oświatowych (15 przedszkolach i 10 szkołach) czas wakacji zostanie wykorzystany na przeprowadzenie remontów i napraw. Ponadto w sześciu obiektach zaplanowano większe inwestycje, m. in. termomodernizację hali sportowej w ZSO nr 2 oraz budowę nowego ogrodzenia w Przedszkolu numer 4.

Na remonty w okresie wakacyjnym Urząd Miasta przeznaczył 1 374 600 zł.

Prace inwestycyjne

W ZSO nr 2 w hali sportowej i szatni zostanie wymieniona stolarka okienna i naprawiony parkiet, a Przedszkole nr 4 zyska nowe ogrodzenie placówki wraz z nową bramą wjazdową i furtką. Na ulicy Teatralnej 8 wykonywane są prace dostosowujące pomieszczenia do potrzeb MDK. W Przedszkolu nr 11 zostanie wymieniony dźwig towarowy, w Przedszkolu nr 20 zaadaptują pomieszczenie na potrzeby pokoju nauczycielskiego, natomiast w Szkole podstawowej nr 4 pokój nauczycielski i ciąg komunikacyjny zostaną przebudowane.

Remonty

W Przedszkolu nr 9 zaplanowano remont głównej rozdzielni elektrycznej, w Przedszkolu nr 11 klatki schodowej i instalacji elektrycznej oraz wymianę wykładziny na holu, w Przedszkolu nr 13 remont kuchni właściwej i usprawnienie kuchennej wentylacji, a w Przedszkolu nr 15 remont łazienki dla dzieci.

W Przedszkolu nr 16 wyremontowana zostanie zmywalnia naczyń, w Przedszkolu nr 18 naprawiona podłoga parkietowa, w Przedszkolu nr 19 wyremontują taras i prowadzące do niego schody, a w Przedszkolu nr 20 instalację centralnego ogrzewania.

W Przedszkolu nr 21 odnowią sanitariaty, w Przedszkolu nr 23 wyremontują pomieszczenia wydawania posiłków, w Przedszkolu nr 25 m.in. wymienią pęknięte rury kanalizacyjne, natomiast w Przedszkolu nr 27 wyremontują korytarz na parterze.

W Przedszkolu nr 29 kontynuowany jest remont instalacji wodnej. w Przedszkolu nr 31 zaplanowano naprawę rynien i rur spustowych, a w Przedszkolu nr 33 remont pomieszczenia sanitarnego.

W Szkole Podstawowej nr 1 naprawiona zostanie instalacja centralnego ogrzewania, wyremontowane ogrzewanie i rozpoczną się prace związane z termomodernizacją budynku.

W Szkole Podstawowej nr 9 wyremontują korytarz, w SP 10 drogę wewnętrzną, w SP 13 piony kanalizacyjne, w SP 17 przystosują pomieszczenie na filmotekę, w SP 20 wyremontują stołówkę dla przedszkolaków, a w SP 21 naprawią dach.

W Zespole Szkół Ogrodniczych wyremontują balkon i położą kostkę brukową w ciągu komunikacyjnym przylegającym do głównego budynku szkoły, a w Zespole Szkół Odzieżowych przystosują pomieszczenie na potrzeby ciemni do zajęć z fotografii oraz wymienią drzwi ewakuacyjne i grzejniki.

Daniela Krawczyk Wydział Edukacji
Dariusz Wieczorek Wydział Promocji i Informacji

Fot. Archiwum UM

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.