5 lat gorzowskiej akademii
Akademia im. Jakuba z Paradyża obchodzi 5-lecie. Podczas uroczystego posiedzenia senatu uczelni, zwołanego we wtorek z okazji jubileuszu, prezydent Jacek Wójcicki deklarował dalsze wsparcie i pogłębienie współpracy Miasta z akademią.
Z okazji jubileuszu 5-lecia powołania Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim pragnę przekazać na Pani ręce serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia dla wszystkich wykładowców, pracowników, studentów oraz absolwentów tej – dodam, że także mojej – uczelni – powiedział Jacek Wójcicki, wręczając bukiet kwiatów rektor prof. Elżbiecie Skorupskiej-Raczyńskiej.
Prezydent przypomniał, iż w ubiegłym tygodniu Rada Miasta przyjęła Strategię rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Z dokumentu wynika, iż jednym ze stających przed nami wyzwań jest wzmocnienie roli edukacyjnej miasta, w tym kształcenia zawodowego, bazującego na współpracy szkolnictwa, nauki i biznesu.
Uznano tam, iż rola, jaką jeszcze bardziej powinna pełnić Akademia, we współpracy z przedsiębiorcami, to uzupełnienie systemu kształcenia zawodowego – stworzenie komplementarnej ścieżki kształcenia od poziomu szkoły ponadpodstawowej do początku ścieżki zawodowej.
Akademia rozpoczęła działalność 1 września 2016 roku na bazie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zaczynała z dziesięcioma kierunkami (w tym dwoma magisterskimi), obecnie jest ich 17 (w tym 10 to studia magisterskie).
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
Fot. Bartłomiej Nowosielski