BO 2022 – głosujemy!
Głosowanie nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim rozpocznie się 6 września i potrwa dwa tygodnie – do 20 września.
Lista zadań poddanych pod głosowanie wraz z dokładnym opisem i kosztem realizacji znajduje się tutaj - będzie ona aktywna już od pierwszego dnia głosowania.
Głos można oddać poprzez stronę internetową, można też liczyć na pomoc w Mobilnych Punktach Konsultacyjnych, a przez cały okres głosowania na wsparcie pracowników Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji, w dawnym Lamusie przy ul. Sikorskiego 5.
Głosować mogą mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, którzy ukończyli 13 lat.
Maksymalnie można oddać cztery głosy; jeden głos na zadanie z kategorii rejonowej (Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki), jeden głos na zadanie z kategorii oświatowej oraz dwa głosy w kategorii ogólnomiejskiej (jeden na zadanie tzw. „twarde”, jeden na zadanie „miękkie”).
Podczas głosowania poprosimy o podanie imienia, nazwiska oraz numeru Karty Mieszkańca lub Seniora, albo o nazwisko rodowe matki, co zostanie zweryfikowane za pomocą kodu SMS.
Wyniki głosowania będą znane pod koniec września br.
Dzięki kompromisom uzyskanym przez mieszkańców na spotkaniach dyskusyjnych, gwarancję realizacji już ma 20 zadań. O zwycięstwie pozostałych zadań zdecyduje najwyższa liczba ważnych głosów oddanych w poszczególnych kategoriach.
Więcej informacji o głosowaniu można odnaleźć także tutaj oraz na portalu społecznościowym Facebook na profilu Przystań na konsultacje. Informacji udzielamy również telefonicznie pod numerami: 95 7355 936, 95 7355 937, 95 7355 591.
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
Grafika: Archiwum UM
