„BądźMY Oryginalni!” już 2 czerwca

Zdjęcie do „BądźMY Oryginalni!” już 2 czerwca

Najgłośniejsze ogólnopolskie wydarzenie profilaktyczne tej wiosny „BądźMY Oryginalni!” już 2 czerwca w Teatrze im Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka!

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, już w poniedziałek, 2 czerwca 2025 roku, w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbędzie się wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie psychoedukacyjne dla młodzieży – „BądźMY Oryginalni!”, czyli bądźmy sobą!

To jedno z najgłośniejszych wydarzeń profilaktycznych w Polsce, które zdobywa ogromny rozgłos w mediach, szkołach i środowiskach edukacyjnych w całym kraju. Akcja spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży – daje im konkretne narzędzia, wzmacnia emocjonalnie i inspiruje do pozytywnych zmian. Miasto Gorzów dołącza do ogólnopolskiej trasy akcji, potwierdzając swoje zaangażowanie we wspieranie młodych ludzi i promowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie zdrowia psychicznego. Partnerem wydarzenia są także Teatr im. Juliusza Osterwy, gorzowskie szkoły oraz Wydział Edukacji i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta – wszyscy integrują się wokół wspólnego celu, jakim jest wspieranie nastolatków w ich rozwoju.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Projektanci Dobrostanu”, która tworzy i wdraża innowacyjne programy edukacyjno-społeczne dla młodzieży i dorosłych. Agencja łączy psychologię, komunikację społeczną, edukację i nowoczesne formy przekazu, aby realnie wzmacniać kompetencje psychospołeczne młodych ludzi w całej Polsce. Partnerem akcji jest także marka Oryginalny Sok, która przekazuje młodzieży dziesiątki tysięcy naturalnych soków w ramach wspólnej inicjatywy promującej zdrowy styl życia.

„BądźMY Oryginalni!” to wydarzenie o wyjątkowym charakterze – łączy energię nowoczesnego show z psychologiczną głębią i realnym wsparciem. W jego trakcie uczniowie doświadczają działań wzmacniających m.in. relacje rówieśnicze, empatię, akceptację siebie, umiejętność radzenia sobie z emocjami, dokonywania odpowiedzialnych wyborów oraz komunikacji interpersonalnej. Program bazuje na rzetelnej wiedzy psychologicznej, ale jest podany w atrakcyjnej, zrozumiałej i inspirującej dla młodych formie.

Wydarzenie poprowadzi Adrian Zalewski – psycholog, socjoterapeuta, trener Treningu Zastępowania Agresji i promotor zdrowia psychicznego. Od ponad dwóch dekad działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin w Polsce. To twórca nowoczesnych formatów profilaktycznych i edukacyjnych, promotor m.in. ważnych kampanii społecznych i lider oraz producent projektów, które łączą świat nauki, kultury i młodzieżowego przekazu. Jego wystąpienia angażują młodych i dorosłych, a także przynoszą konkretne efekty – w postaci zmiany postaw, zwiększonego zrozumienia siebie i większej odporności emocjonalnej.

Wraz z nim na scenie pojawi się Ana Zalewska – psycholog i trener mentalna, współautorka programów psychoedukacyjnych, która także z pasją wspiera młodzież w budowaniu odporności psychicznej i pozytywnego obrazu siebie. Nie zabraknie również Adamo RUDNIKA – artysty z ważnym przekazem, byłego lidera zespołu „Najlepszy Przekaz w Mieście” i finalisty programu „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. Jego utwór „Zawsze do CELU”, nagrodzony podczas „Lata ZET i Dwójki” oraz Polsat SuperHit Festiwal, motywuje dziś m.in. Dawida Kubackiego i Bartosza Zmarzlika – wielokrotnego mistrza świata w żużlu i najlepszego polskiego sportowca roku 2019.

Ambasadorką empatii będzie Kejsi – suczka towarzysząca zespołowi, która buduje atmosferę zaufania i wrażliwości. Jej obecność sprzyja rozmowie o relacjach, odpowiedzialności i przyjaźni, a także promuje ideę adopcji zwierząt.

To wydarzenie, które młodzież zapamięta na długo – pełne muzyki, emocji, inspiracji, ale przede wszystkim konkretnej profilaktyki, która odpowiada na realne potrzeby młodych ludzi.

Uczniowie otrzymają także pamiątkowe plakaty, wspólne zdjęcia z zespołem, a także paczki profilaktyczne z naturalnymi sokami, które stanowią zdrową alternatywę dla napojów pełnych sztucznego cukru i dodatków chemicznych, powszechnie dostępnych na rynku. 

Agencja Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Projektanci Dobrostanu”

Fot. Agencja Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Projektanci Dobrostanu”

Galeria zdjęć

6. Młodzież na oryginalnej akcji Projektantów Dobrostanu. 7. Adamo RUDNIK - Akcja BądźMY Oryginalni! 8. Akcja BądźMY Oryginlani! 13. Adamo RUDNIK - BądźMY Oryginalni! 14. Młodzież w czasie występu artysty - Adamo RUDNIK. 2. Krystian Krystoforski - Akcja BądźMY Oryginalni! 20. Psycholog i trener mentalny - Ana Zalewska z pieskiem Kejsi. 19. Psycholog i trener mentalny - Ana Zalewska udziela wywiadu. 18 Młodzież po spotkaniu wypełnia ankiety. 17. Wywiady z młodzieżą w ramach akcji BądźMY Oryginalni! 16. Artysta Adamo RUDNIK rozdaje autografy dla młodzieży. 15. Publicznosć na akcji BądźMY Oryginalni! 12. Młodzież zachwycona akcją BądźMY Oryginalni! 11. Publiczność na akcji BądźMY Oryginalni! 10. Publiczność na akcji BądźMY Oryginalni! 9. Akcja BądźMY Oryginalni! - Adamo RUDNIK na scenie. 5. Artysta Adamo RUDNIk i piesek Kejsi - Akcja BądźMY Oryginalni! 4. Psycholog Ana Zalewska i artysta Adamo RUDNIK. 3. Akcja BądźMY Oryginalni!
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.