Astronomiczne zakończenie sezonu artystycznego

Zdjęcie do Astronomiczne zakończenie sezonu artystycznego

 

Filharmonia Gorzowska na zakończenie sezonu artystycznego zafundowała gorzowskim melomanom wyjątkowy koncert. Wraz z muzykami Filharmonii Zielonogórskiej połączone orkiestry pod batutami Rafała Kłoczki i Przemysława Fiugajskiego wykonały monumentalne dzieło „Planety” Gustava Holsta. Podziękowania za realizację kończącego się sezonu artystycznego złożyła wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała.

Na zakończenie sezonu artystycznego 2021/2022 Filharmonia Gorzowska przygotowała wyjątkowe wydarzenie.  Połączone orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej i Gorzowskiej wraz z dyrygentami Rafałem Kłoczką i Przemysławem Fiugajskim zagrały suitę Planety (1914-1917) Gustava Holsta. Angielski kompozytor (1874-1934) tworząc to genialne i potężne dzieło symfoniczne, inspirował się astrologią. Jego przypadkowa rozmowa o wpływie ciał Układu Słonecznego na losy każdego z nas zaowocowała suitą ułożoną nie w porządku planet względem Słońca, a według ich astrologicznego potencjału.

Jednak organizatorzy koncertu zachowując magię muzyki, podążyli ścieżką współczesnej wiedzy o planetach. Muzyce towarzyszyły zapierające dech wizualizacje, które powstały dzięki współpracy z Toruńskim Planetarium. W świat nauki wprowadzili widzów tego spektakularnego wydarzenia  Piotr Majewski i Jerzy Rafalski.

Wydział Promocji i Informacji

Foto: Filharmonia Gorzowska

Galeria zdjęć

FG_01072022-48 FG_01072022-54 FG_01072022-53 FG_01072022-3 FG_01072022-55
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.