Astronomiczne zakończenie sezonu artystycznego
Filharmonia Gorzowska na zakończenie sezonu artystycznego zafundowała gorzowskim melomanom wyjątkowy koncert. Wraz z muzykami Filharmonii Zielonogórskiej połączone orkiestry pod batutami Rafała Kłoczki i Przemysława Fiugajskiego wykonały monumentalne dzieło „Planety” Gustava Holsta. Podziękowania za realizację kończącego się sezonu artystycznego złożyła wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała.
Na zakończenie sezonu artystycznego 2021/2022 Filharmonia Gorzowska przygotowała wyjątkowe wydarzenie. Połączone orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej i Gorzowskiej wraz z dyrygentami Rafałem Kłoczką i Przemysławem Fiugajskim zagrały suitę Planety (1914-1917) Gustava Holsta. Angielski kompozytor (1874-1934) tworząc to genialne i potężne dzieło symfoniczne, inspirował się astrologią. Jego przypadkowa rozmowa o wpływie ciał Układu Słonecznego na losy każdego z nas zaowocowała suitą ułożoną nie w porządku planet względem Słońca, a według ich astrologicznego potencjału.
Jednak organizatorzy koncertu zachowując magię muzyki, podążyli ścieżką współczesnej wiedzy o planetach. Muzyce towarzyszyły zapierające dech wizualizacje, które powstały dzięki współpracy z Toruńskim Planetarium. W świat nauki wprowadzili widzów tego spektakularnego wydarzenia Piotr Majewski i Jerzy Rafalski.
Wydział Promocji i Informacji
Foto: Filharmonia Gorzowska