50 lat Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim
Oficjalne obchody jubileuszu pięćdziesięciolecia Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim za nami.
Utworzenie Sądu w 1976 r. wpisuje się w trwałą historię budowania niezależnego sądownictwa w regionie lubuskim. Pół wieku funkcjonowania Sądu to nieustająca służba społeczeństwu, najwyższym wartościom państwa prawnego oraz prawu jako fundamentowi ładu konstytucyjnego.
Dzisiejsze uroczystości jubileuszowe odbyły się w murach Filharmonii Gorzowskiej i zgromadziły przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, samorządu, instytucji publicznych oraz zaproszonych gości. Była to okazja do podsumowań, wspomnień oraz wyrażenia uznania dla wszystkich osób, które przez lata współtworzyły historię gorzowskiego Sądu.
To wyjątkowy jubileusz, będący symbolem odpowiedzialności, profesjonalizmu i zaufania społecznego budowanego przez kolejne pokolenia sędziów oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości.
fot. Łukasz Kulczyński