Powróć do: Samorząd

Nabór zgłoszeń do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

Informujemy, że z dniem 25.10.2021 r. (poniedziałek) rusza nabór zgłoszeń do programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021. Realizacja zadania została zlecona Stowarzyszeniu Rozwoju Regionalnego „Rozwój” oraz Fundacji „Pomocna Dłoń” na podstawie złożonej oferty wspólnej w konkursie ofert. Udział w programie jest bezpłatny.

Opieka wytchnieniowa realizowana będzie wyłącznie w ramach pobytu dziennego w dwóch lokalizacjach przy ul. Przemysłowej 53 i ul. Herberta 3 w Gorzowie Wlkp.

Adresatami zadania są członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Opieka wytchnieniowa ma na celu odciążenie opiekunów od codziennych obowiązków związanych ze sprawowaniem opieki nad osobą niepełnosprawną.

Osoby zainteresowane usługą opieki wytchnieniowej prosimy o:

1)    złożenie Karty zgłoszenia (załącznik nr 1) wraz z kserokopią aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego;

2)    zapoznanie się z Klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych (załącznik nr 2);

3)    opcjonalnie do karty zgłoszenia należy dołączyć kartę oceny stanu osoby niepełnosprawnej wg zmodyfikowanej Skali FMI (załącznik nr 3) - karta oceny stanu osoby niepełnosprawnej według zmodyfikowanej Skali FMI nie jest obowiązkowa przy składaniu zgłoszenia do udziału w Programie, jednak przy dużej liczbie chętnych dokument ten będzie brany pod uwagę,

4)    zapoznanie się z programem „Opieka wytchnieniowa”– edycja 2021 (załącznik nr 4).

Wypełnioną Kartę zgłoszenia do programu należy składać w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26, I piętro, pokój nr 7 w:

• poniedziałki, środy, czwartki 8:00-15:00;
  • wtorki 8:00-16:00;
  • piątki 8:00-14:00.

O zakwalifikowaniu do programu decydują:

• złożenie kompletu wymaganych dokumentów,
  • kolejność zgłoszeń z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Karty zgłoszenia można wydrukować z załącznika umieszczonego poniżej lub pobrać w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26 (pokój 7).

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 95 7 355 846.

Zadanie jest realizowane ze środków finansowych pozyskanych z Funduszu Solidarnościowego, w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,  „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021, na podstawie umowy nr PS-V.042.4.2021/UM Gorzów Wlkp. z dnia 17 maja 2021 r. zawartej pomiędzy: Wojewodą Lubuskim,
a Miastem Gorzowem Wielkopolskim.

Wysokość otrzymanych środków:  718 800,00 zł, w tym w ramach pobytu dziennego: 643 200,00 zł.

Załączniki:

1. Karta zgłoszenia do programu „Opieka wytchnieniowa”– edycja 2021.
  2. Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych.
  3. Karta Skali FIM
  4. Program „Opieka wytchnieniowa”– edycja 2021.