Powróć do: Środowisko

Sprzątanie świata 2025

Od 19 do 21września 2025 odbywała się 32. edycja Akcji Sprzątania Świata. W akcji udział wzięli również dzieci i młodzież z Gorzowa.

Uczniowie i przedszkolaki z naszego miasta ruszyły w okolice swoich szkół, przedszkoli, ale również parków i osiedli aby je posprzątać. Nasz lokalny świat sprzątaliśmy 19 września pod hasłem „W NATURĘ Z KULTURĄ”. W tegorocznej akcji zebrano 2,46 ton odpadów.

Kampania Sprzątania Świata ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i pokory dla otaczającej nas przyrody, promuje postawy i zachowania proekologiczne, a także uświadamia nam, że mamy wpływ na stan środowiska, w którym żyjemy.

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, którzy wykazali chęć, by zadbać o otaczające nas środowisko. Szczególne podziękowania za pomoc należą się firmie INNEKO, która wyposażyła uczestników w worki i rękawice.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
fot. II LO

powrót
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.