Powróć do: Środowisko

Wizyta przedszkolaków w ZSTiO

W dniach 16-20 października 2023r. honorowymi gośćmi w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej w Gorzowie Wlkp. były przedszkolaki z przedszkoli miejskich nr 6, 7, 29 i 20.

Wizyta najmłodszych gorzowian była nagrodą za udział w konkursie „Śpiew i misja – czysta emisja” , który odbył się w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej  „WygrajMY czyste powietrze”.

W profesjonalnym laboratorium uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących wraz nauczycielami Panią Katarzyną Żukowską, Panią Anicetą Nawrocką-Kociubińską i Panią Moniką Kurzawińską przeprowadziły zajęcia laboratoryjne dla najmłodszych.

Podczas zajęć dzieci wykonały ciekawe i barwne doświadczenia fizyczne i chemiczne, polegające m.in.  na badaniu wskaźników w środowisku wodnym w zależności od jego pH. Przeprowadzały reakcję redox polegającą na zmianie barw, zwaną „światłami drogowymi” oraz zabarwiały kwiaty.

 

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa

 

powrót
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.