Powróć do: Środowisko

Kampania „Sprzątanie Świata – Gorzów 2022”

Tradycyjnie w trzeci weekend września odbyła się kolejna edycja kampanii „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

W miniony piątek, 16 września, w naszym mieście już dwudziesty ósmy raz uczniowie i dzieci przedszkolne wyruszyli w okolice gorzowskich szkół, przedszkoli, na boiska, do parków, na skwery i osiedla mieszkaniowe. Na przykład uczniowie I LO posprzątali pobocze drogi prowadzącej z miasta do Kłodawy, młodzież z Zespołu Szkół Odzieżowych błonia nad Wartą, zaś uczniowie Ekonomika uprzątnęli Trasę Siedmiu Wzgórz. Uczniowie klasy 7B ze szkoły Podstawowej nr 2 sprzątali okolice Stadionu WARTY i sąsiedztwo Kłodawki.

W tegorocznej akcji wzięli również udział pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp., którzy sprzątali rezerwat przyrody Gorzowskie Murawy. Towarzyszyło im 6 klas ze szkoły Podstawowej nr 6 (klasy:4B, 5A, 5B, 6A, 7A i 7B) oraz klasa 8B ze Szkoły Podstawowej nr 2. Uczniowie i ich opiekunowie przy okazji sprzątania poznali walory przyrodnicze rezerwatu, o których wiele dowiedzieli się od specjalistów. Do sprzątania muraw dołączyły też pracownice Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta.

Uczestnicy akcji zebrali łącznie 5 880 kg odpadów. Ilości te wskazują, że nie wszyscy mieszkańcy pozbywają się odpadów w odpowiedni sposób. Mamy jednak nadzieję, że również i oni zmienią swoje złe nawyki i będą postępować z odpadami właściwie.

Kampania „Sprzątania Świata” tak jak inne tego typu przedsięwzięcia ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i pokory dla otaczającej nas przyrody, promuje proekologiczne postawy i zachowania, uświadamia nam, że stan środowiska w którym żyjemy zależy w dużej mierze od nas samych.

W sprawnym przeprowadzeniu akcji pomagała nam firma INNEKO Sp. z o.o., która wyposażyła uczestników kampanii w worki i rękawiczki, a także uprzątnęła zebrane odpady oraz przyjęła je do Instalacji Komunalnej przy ul. Małyszyńskiej.

Serdecznie podziękowania należą się INNEKO Sp. z o.o., RDOŚ w Gorzowie Wlkp. i wszystkim uczestnikom akcji, którzy biorąc w niej udział wykazali troskę i dbałość o otaczające nas środowisko.

 

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa

powrót
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.