Miejska oświata gotowa

Zdjęcie do Miejska oświata gotowa

Miejska oświata jest przygotowana do nowego roku szkolnego – poinformowała radnych podczas środowej sesji dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Renata Pliżga.

W roku szkolnym 2021/2022 w ramach miejskiej oświaty będzie funkcjonowało 29 przedszkoli, 20 szkół podstawowych i 26 szkół ponadpodstawowych.

Kształcenie ustawiczne, praktyczne oraz dokształcanie teoretyczno–zawodowe dla pracowników młodocianych realizować będzie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

Sieć publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, a także oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych powinna zapewniać wszystkim uprawnionym dzieciom, zamieszkałym w Gorzowie, możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego. Ogółem uprawnionych do korzystania z wychowania przedszkolnego jest 4368 dzieci.

Od 1 września 2021 r. łącznie w gorzowskich samorządowych szkołach podstawowych obowiązek szkolny realizować będzie ok. 9200 uczniów w 426 oddziałach, w tym: w szkołach specjalnych utworzono 35 oddziałów dla ok. 160 uczniów. Dla ok. 1050 wszystkich uczniów klas I zorganizowano 50 oddziałów.

Szacuje się, iż do szkół ponadpodstawowych trafi 1190 absolwentów gorzowskich szkół podstawowych oraz 1095 uczniów ze szkół niepublicznych oraz spoza Gorzowa Wielkopolskiego.

W Gorzowie Wielkopolskim funkcjonuje siedem internatów, których organem prowadzącym jest Miasto Gorzów Wielkopolski. Internaty dysponują łącznie 732 miejscami dla młodzieży.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.