Powróć do: 2005

Edward Dębicki

Edward Dębicki – 2005 r. 

Popularyzator kultury Cyganów, kompozytor, akordeonista, aranżer, poeta, twórca i dyrektor Cygańskiego Teatru Muzycznego „Terno”, organizator Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa”. 

 „Motyl” za całokształt dokonań, a przede wszystkim za 50-lecie Cygańskiego Teatru Muzycznego „Terno”, dorobek muzyczny i pisarski oraz organizację Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa”. 

Tadeusz Jędrzejczak, Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

fot. archiwum prywatne laureata