NOC MUZEÓW 2023 w MUZEUM LUBUSKIM IM. J. DEKERTA

W sobotę, 20 maja po raz kolejny Muzeum Lubuskie zaprasza do udziału w Nocy Muzeów. Tego dnia filie instytucji będą otwarte do późnych godzin, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

ZESPÓŁ WILLOWO-OGRODOWY ul. Warszawska 35, Gorzów Wlkp. godz. 17:00-00:00

17:00 | Warsztaty edukacyjne w ogrodzie „Tropiciel muzealny”

18:00 | Otwarcie ekspozycji dwóch waz po konserwacji w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

18:00 | Zwiedzanie wystaw stałych

19:30 | Warsztaty edukacyjne w Willi Schroedera „Śladami białej damy”

22:00 | Koncert Radosława Strzeleckiego

 

SPICHLERZ – 300-lecie ul. Fabryczna 1-3, Gorzów Wlkp. godz. 19:00-00:00

19:00 | Inscenizacja dnia pracy Spichlerza w 1723 roku w wykonaniu aktorów ze Stowarzyszenia Art-Drama, przedstawiająca pierwotne przeznaczenie budowli (czyli magazynu zboża) 19:50 | Oficjalne otwarcie obchodów jubileuszu 300-lecia Spichlerza

20:10 | Uroczyste odsłonięcie dwóch metalowych tablic z datą powstania Spichlerza oraz włazu do studzienki wodociągowej

20:15 | Wręczenie statuetki Mecenas Muzeum Lubuskiego Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Gorzowie Wielkopolskim

20:20 | Prezentacja okolicznościowego znaczka pocztowego z wizerunkiem Spichlerza

20:30 | Otwarcie wystawy czasowej „Wartownik rzeki czasu – 300 lat gorzowskiego Spichlerza”

 

Ponadto w programie: - prezentacja ubiorów inspirowanych Spichlerzem autorstwa Natalii Ślizowskiej - dawne gry i zabawy w formie pikniku (teren zielony przed Galerią Nova Park)

Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

MUZEUM GRODU SANTOK ul. Wodna 2a, Santok godz. 17:00-23:00

17:00 | Otwarcie wystawy czasowej pocztówek „Połączeni dziedzictwem. Pozdrowienia z Santoka”

17:15 | Zwiedzanie wystawy stałej i czasowej

 

Międzynarodowy Dzień Muzeów corocznie obchodzony jest 18 maja, a ustanowiony został 28 maja 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO.

Ideą tego święta jest podkreślenie roli muzeów w kształtowanie indywidualnej i zbiorowej odpowiedzialności za dziedzictwo kulturowe oraz umożliwienie muzealnikom bliższego spotkania z publicznością na innych zasadach niż zazwyczaj.

Od 1997 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów obchodzony jest pod hasłem „NOC MUZEÓW” (właściwie „Europejska Noc Muzeów”). Po raz pierwszy odbyła się ona w Berlinie.

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Muzeów w 2009 roku, prowadząc nieodpłatnie ocenę przedstawionych przez mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego zabytków – oceny wartości historyczno-artystycznej dokonywali specjaliści ze wszystkich dziedzin muzealnych. Również z tej okazji 18 maja 2009 roku zaprezentowane zostały prace Jana Korcza znajdujące się w depozycie Muzeum Lubuskiego.

Data wydarzenia: 20.05.2023
Godzina: 17:00
powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
wydarzenia