Więcej zajęć dla sześciolatków
Prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję o zwiększeniu w gorzowskich przedszkolach liczby godzin zajęć prowadzonych dla sześciolatków w grupach „zerówkowych”.
Liczba godzin opieki nad sześciolatkami zwiększy się z 43 do 45 godz. tygodniowo.
Czas ten zostanie wykorzystany na dodatkowe zajęcia, zgodne ze zgłaszanymi przez rodziców potrzebami. Mogą to być spotkania z logopedą, zajęcia językowe, pomoc pedagogiczno – psychologiczna albo zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w trakcie wycieczek poprzez zaangażowanie dodatkowego nauczyciela.
Prezydent decyzję podjął na wniosek dyrektorów przedszkoli, którzy podkreślali, że dzięki niej zwiększy się standard opieki nad tą grupą wiekową przedszkolaków. Obowiązywać zacznie 1 stycznia 2022 roku.
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
Fot. Bartłomiej Nowosielski