Uruchomiono fontanny

Zdjęcie do Uruchomiono fontanny

Jak co roku początek maja to termin uruchomienia miejskich fontann. Chłodzić i cieszyć wzrok gorzowian będą do końca września.

Wyjątkowy był rok ubiegły; ze względu na zalecenia inspekcji sanitarnej, związane z sytuacją epidemiczną, fontanny zaczęły działać dopiero w połowie lipca.

W mieście funkcjonuje dziewięć fontann. Cztery z nich mają automatyczne uzdatnianie wody. Fontanny znajdują się: na Starym Rynku (Pauckscha), w parku Górczyńskim (Motylia), na placu Grunwaldzkim, w parku Kopernika, na skwerze przy ul. Jagiełły, przy „Pałacu Ślubów”, dwie w „Parku Róż” (jedna pływająca) oraz na Kwadracie. Do tego trzy umieszczone są w Warcie, na wysokości bulwarów.

Fontanny w „Parku Róż”, ze względu na trwający tam remont, pozostaną nieczynne.

Sanepid przypomina, iż woda w fontannach zwykle charakteryzuje się względną przeźroczystością, w związku z czym mylnie i bezzasadnie uważana jest za wodę czystą. Tymczasem picie wody z fontanny, ale także kąpiel lub zabawa w wodzie, może być zagrożeniem dla zdrowia.

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Bartłomiej Nowosielski

powrót  do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności